Boże Ciało

Tegoroczna procesja miała miejsce na ptasim osiedlu. Rozpoczęła się Mszą św. na placu przed SP 65. Pan Bóg pobłogosławił piękną pogodą. Oddaliśmy publiczny hołd Jezusowi Eucharystycznemu.

2019-06-20

Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz. Koncelebrowali ks. Tomek i ks. Łukasz. W kazaniu ks. proboszcz zwrócił uwagę, że Eucharystia jest sakramentem obecności Jezusa. Jest także sakramentem przemiany w potrójnym znaczeniu. Pierwszą była przemiana paschalna Chrystusa, kiedy śmierć została przekształcona w życie, przemoc zamieniona w miłość. Ta pierwsza podstawowa przemiana przemocy w miłość, śmierci w życie pociąga za sobą inne zmiany. Chleb i wino stają się Jego Ciałem i Jego Krwią. To jest druga przemiana. Musi ona jednak prowadzić do trzeciej, bo taki jest jej sens. Ciało i Krew Chrystusa zostały nam dane po to, abyśmy my sami z kolei zostali przemienieni. My sami mamy stać się Ciałem Chrystusa, Jego krewnymi. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy.  Procesja zakończyła się przed szkołą.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dekorowania ołtarzy, zorganizowania Mszy św. polowej. Wszystkim za obecność i modlitwę!!!

 

Z życia parafii

Polecane

Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 40-551 Katowice-Brynów tel. 32 251 86 60

brynow.jm@katowicka.pl

Numer konta parafialnego: 71 1050 1214 1000 0090 3186 9135.