Małżeńskie Wieczory Modlitewne

Spotkania odbywają się co kwartał. Są animowane przez wspólnotę "Obdarowani"

2019-09-01

Dla przyszłości Kościoła kluczowe znaczenie mają małżeństwa i rodziny. Małżonkowie potrzebują umocnienia, odnowienia więzi. Zapraszamy na pierwszy Małżeński Wieczór Modlitewny.

            Ks. Karol Wojtyła prowadząc kiedyś dzień skupienia dla małżonków w kryzysie powiedział im tak: „Spróbujcie najpierw postawić sobie program minimalny, niczego w sobie wzajemnie nie niszczcie, a potem zacznijcie budować, ale do tego spróbujcie razem się modlić. Jest jedno tylko wyjście z tej sytuacji – furtka pokory. Niech każde z was uklęknie i powie «moja wina». Póki mówicie «twoja wina» nie ma wyjścia”.

            Chcemy wspólnie poszukać takiej furtki pokory. Zapraszamy małżonków do wspólnej modlitwy o wierność, miłość, trwałość więzi oraz o łaskę przebaczenia i pojednania. Proponujemy cztery spotkania w roku charakterze formacyjno-modlitewnym. Termin: pierwsze soboty września, grudnia, marca i czerwca. Pierwsze miało miejsce w sobotę, czyli 7 września. Rozpoczynamy Eucharystią o godz.18.00. Po Mszy Św. – konferencja dotycząca duchowości małżeńskiej. Potem wspólne uwielbienie Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Kończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W trakcie modlitwy będzie okazja do spowiedzi.

Spotkania są animowane przez wspólnotę „Obdarowani”, która od lat wprowadza w życie małżeństw nauczanie św. Jana Pawła II tzw. teologię ciała. Takie spotkanie odbywały się do tej pory w Piekarach, w tym roku spróbujemy u nas. Zapraszam serdecznie małżonków. Mówcie o tym innym, znajomym. Módlmy się, by Pan Bóg pobłogosławił ten pomysł.

 

Ogłoszenia bieżące

Polecane

Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 40-551 Katowice-Brynów tel. 32 251 86 60

brynow.jm@katowicka.pl

Numer konta parafialnego: 71 1050 1214 1000 0090 3186 9135.