Małżeńskie Wieczory Modlitewne

UWAGA!!!! Najbliższe w sobotę już 7 grudnia od 18.00

2019-09-01

Dla przyszłości Kościoła kluczowe znaczenie mają małżeństwa i rodziny. Małżonkowie potrzebują umocnienia, odnowienia więzi. Zapraszamy na kolejny Małżeński Wieczór Modlitewny.

            Ks. Karol Wojtyła prowadząc kiedyś dzień skupienia dla małżonków w kryzysie powiedział im tak: „Spróbujcie najpierw postawić sobie program minimalny, niczego w sobie wzajemnie nie niszczcie, a potem zacznijcie budować, ale do tego spróbujcie razem się modlić. Jest jedno tylko wyjście z tej sytuacji – furtka pokory. Niech każde z was uklęknie i powie «moja wina». Póki mówicie «twoja wina» nie ma wyjścia”.

            Chcemy wspólnie poszukać takiej furtki pokory. Zapraszamy małżonków do wspólnej modlitwy o wierność, miłość, trwałość więzi oraz o łaskę przebaczenia i pojednania. Proponujemy cztery spotkania w roku charakterze formacyjno-modlitewnym. Termin: pierwsze soboty września, grudnia, marca i czerwca. Pierwsze miało miejsce w sobotę, czyli 7 września. Rozpoczynamy Eucharystią o godz.18.00. Po Mszy Św. – konferencja dotycząca duchowości małżeńskiej. Potem wspólne uwielbienie Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Kończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W trakcie modlitwy będzie okazja do spowiedzi. Spotkania są animowane przez wspólnotę „Obdarowani”, która od lat wprowadza w życie małżeństw nauczanie św. Jana Pawła II tzw. teologię ciała.

Spotkanie 7 grudnia odbędzie się według znanego już planu.. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18.00. Po Mszy Św. konferencja ks. Tomasza Jaklewicza o „Słowie, które daje życie” oraz świadectwo jednego z małżeństw. Potem modlitwa do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zakończymy indywidualnym błogosławieństwem. Będzie okazja do spowiedzi.

Przygotowujemy się do Bożego Narodzenia. Będziemy w te Święta adorować Słowo, które stało się ciałem. To Słowo daje życie. Chcemy podczas tego adwentowego wieczoru małżeńskiego zastanowić się nad tym, jak używamy słów. Czy nasze słowa dają życie? Budujemy nimi czy bardziej się ranimy? Bez zanurzenia naszych słów w Słowie niczego nie zbudujemy.

ZAPRASZAMY!!!

 

Z życia parafii

Polecane

Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 40-551 Katowice-Brynów tel. 32 251 86 60

brynow.jm@katowicka.pl

Numer konta parafialnego: 71 1050 1214 1000 0090 3186 9135.