Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2020

Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Brak wolnych miejsc.

2019-02-19

SAMOLOTOWO-AUTOKAROWA

Termin: 18 – 25.01.2020

Koszt: 625 USD + 2150 PLN

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ 1: Przejazd z parafii na lotnisko, odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 2: Śniadanie, przejazd do Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, a także kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Ain Karem: kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd do Jerozolimy: kościół Ecce Homo i Listostrotos, Droga Krzyżowa – uliczkami Starego Miasta. Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli pozwala na to sytuacja polityczna). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Przejazd do Hajfy: zwiedzanie sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich). Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Wyjazd na Górę Tabor: nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd nad Jezioro Galilejskie - rejs statkiem. Następnie zwiedzanie Kafarnaum: dom św. Piotra, ruiny synagogi. Tabgha: kościół Prymatu oraz miejsce rozmnożenia chleba i ryb. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem

DZIEŃ 6: Śniadanie. Wyjazd do Jerycha – najstarszego miasta świata. Przejazd nad rzekę Jordan - miejsce Chrztu Pana Jezusa. Przejazd na Masadę. Przejazd nad Morze Martwe, gdzie można skorzystać z kąpieli. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna, skąd zobaczyć można przepiękną panoramę Jerozolimy. Zwiedzanie: kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit. Ogród Oliwny: bazylika Agonii, kościół Grobu Matki Bożej. Następnie Syjon: kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik, grób Dawida oraz kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa i przelot. Przejazd do parafii.

 

Informacje dodatkowe:

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobistą medytację.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

 

Cena pielgrzymki obejmuje:

Obowiązkowe napiwki, bilety wstępu, rejsu po Jeziorze Genezaret, wyjazdu na Górę Tabor, zwiedzanie Masady i zestaw Audio guide,

• Transfer klimatyzowanym autokarem z parafii na lotnisko i z lotniska,

• Przelot samolotem w obie strony,

• 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,

• Wyżywienie w postaci śniadań (7), obiadokolacji (7),

• Kawa lub herbata do kolacji,

• Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,

• Opieka pilota,

• Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,

• Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe),

• Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,

• Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR,

• Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,

• Składka na UFG – 13,00PLN.

 

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 2,5 lub 7,5% ceny pielgrzymki.
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (200USD).

 

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki do 24.09.2020 r. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich, irańskich oraz syryjskich.

 

Szczegóły i zapisy:

Ks. Tomasz Klikowicz – tel. +48 577 781 628

Przy zapisie pierwsza wpłata na pielgrzymkę 500 zł.

Z życia parafii

Polecane

Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 40-551 Katowice-Brynów tel. 32 251 86 60

brynow.jm@katowicka.pl

Numer konta parafialnego: 71 1050 1214 1000 0090 3186 9135.