Wirtualna kolekta

I po malowaniu

2020-12-19

Kochani Parafianie

Z serca dziękujemy Was za wszystkie wyrazy solidarności i wzajemnej troski w tym trudnym czasie. Dziękujemy także za wszelkie datki pozwalające utrzymać naszą Parafię i przeprowadzić w kościele niezbędne remonty. Ukończyliśmy szczęśliwie malowanie kościoła. Ten remont to większy wydatek, ale z Bożą i ludzką pomocą damy radę.

Kilka informacji o dotychczasowych wydatkach. Przeprowadziliśmy gruntowną modernizację instalacji elektrycznej.  Wymieniliśmy cały system nagłośnienia (głośniki, instalacje, wzmacniacz). Odnowiliśmy także system monitoringu kościoła. W ostatnim czasie nasza parafia zgłosiła w kopalni „Wujek” powstania zarysowań ścian kościoła. Komisja ds. szkód górniczych orzekła, że eksploatacja górnicza pod naszym terenem została zakończona i nie należy się nam sfinansowanie naprawy. Zakończyliśmy więc własnym kosztem prace nad tzw. zszyciem ścian. Wymalowaliśmy zakrystię i sufity w podcieniach kościoła. Udało się także w miarę osuszyć i odmalować piwnicę na probostwie. Przygotowaliśmy nowe pomieszczenia na kancelarię. Zostały zamówione nowe meble. To wszystko było możliwe dzięki Waszej trosce o nasz kościół.

Wielu z was przekazywało wsparcie materialne lub ofiarę za zamówioną Mszę świętą przelewem. To jest nadal jak najbardziej możliwe.

Dziękujemy za troskę o naszą świątynię.

Numer konta parafialnego: 71 1050 1214 1000 0090 3186 9135

Przy ofierze złożonej z racji Mszy św. proszę podać datę i godzinę Mszy w zamówionej intencji.

Telefon na probostwo we wszelkich sprawach: 32 251 86 60

Wasi duszpasterze