Bierzmowanie w Brynowie

2019-06-09

12 czerwca br. powitamy w naszej parafii ks. biskupa Adama Wodarczyka, który udzieli brynowskiej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Młodzież mogła sama sobie wybrać imię patrona lub patronki bierzmowania. Czy zechcą potem w życiu naśladować swoich patronów? Oni też kiedyś zostali uświęceni tym Sakramentem. Warto tu przypomnieć, co o przygotowaniu do bierzmowania pisała św. Teresa od Dzieciątka Jezus, która zmarła pod koniec XIX wieku: -”Przysposabiałam się bardzo starannie na przyjęcie Ducha Świętego, nie rozumiejąc, jak można sobie lekceważyć przyjęcie tego Sakramentu Miłości. Radowała się dusza moja; łączyłam się z Apostołami, oczekującymi w odosobnieniu na przyjęcie obiecanego Pocieszyciela; cieszyłam się, że wkrótce będę doskonałą chrześcijanką”. Czy w sercach brynowskiej młodzieży gości dzisiaj taka radość? Czy równie staranne jest ich przygotowanie? Umocnieni Duchem Świętym będą świadkami Chrystusa . To zobowiązuje... Św. Jan Paweł II – nasz wielki Rodak, którego 40.rocznicę pierwszej wizyty w Polsce niedawno obchodziliśmy, w swojej encyklice pt. „Redemptoris missio” zwrócił się do młodych ludzi następująco: -”Wy jesteście dziś nadzieją naszego Kościoła, który ma dwa tysiące lat. Jako młodzi w wierze winniście jak pierwsi chrześcijanie promieniować entuzjazmem i odwagą w wielkodusznym oddaniu Bogu i bliźniemu. Jednym słowem, winniście kroczyć drogą do świętości”. Powierzmy w naszych modlitwach Duchowi Świętemu ich młode, pełne marzeń życie. Duch Święty może dokonać prawdziwych cudów w ich sercach, byle się otworzyli na Jego działanie i czerpali z tego źródła, ile się tylko da! Szczęść Boże!

Krystyna Kajdan

Ekscelencjo! Księże Biskupie Adamie! Witaj, który przybywasz z krzyżmem Sakramentu, aby nas wesprzeć na jutrzejsze drogi, by nasze serca przy sercu Chrystusa wytrwały, mimo burz i fal złowrogich: Byśmy dojrzewali w jasnym świetle Ducha i szlachetnieć mogli w zwycięstwach nad sobą, owoc przynosili Bogu i Ojczyźnie, idąc przez Chrystusa wyznaczoną drogą. Czekamy z radością na dar namaszczenia. Niechaj powieje nad nami Święta Cisza... Tak nam mocy z Nieba potrzeba – gdyż „trudniej dzień dobrze przeżyć – niż księgę napisać”.

Bierzmowańcy z Brynowa