Boże Ciało na Ptasim

Tegoroczna procesja miała miejsce na Ptasim Osiedlu.

2019-06-29

Boże Ciało na Ptasim

Tegoroczna procesja miała miejsce na Ptasim Osiedlu. Rozpoczęła się Mszą św. na placu przed SP 65. Pan Bóg pobłogosławił nam piękną pogodą.
Mszy św. przewodniczył proboszcz – ks. Tomasz. Koncelebrowali ks. Tomek i ks. Łukasz. Ksiądz proboszcz mówił w kazaniu, że Eucharystia jest sakramentem obecności Jezusa. Jest także sakramentem przemiany w potrójnym znaczeniu. Pierwszą była przemiana paschalna Chrystusa, kiedy śmierć została przekształcona w życie, przemoc zamieniona w miłość. Ta pierwsza przemiana pociąga za sobą kolejne. Chleb i wino stają się Ciałem i Krwią Zmartwychwstałego Pana. To druga przemiana. Musi ona prowadzić do trzeciej, bo taki jest jej sens. Ciało i Krew Chrystusa zostały nam dane po to, abyśmy my sami z kolei zostali przemienieni. My sami się stać Ciałem Chrystusa, Jego krewnymi. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy. Procesja zakończyła się przed szkołą.

Dziękujemy wszystkim, którzy kupili kwiaty, dekorowali ołtarze, pomagali w zorganizowaniu Mszy św. polowej. Wszystkim za obecność i modlitwę Bóg zapłać!!!

Ks. Tomasz Jaklewicz, Wasz proboszcz