Dziękujmy za św. Jana Pawła II

W sobotę 19 października o 19.00 zapraszamy na wieczór dziękczynienia za dar, jakim był św. Jan Paweł II.

2019-10-12

Dziękujmy za św. Jana Pawła II

Niełatwo znaleźć klucz do Jana Pawła II. On wymyka się schematom i patosowi. Było w nim coś pięknego, czym fascynował i ujmował za serce. Napisał w Liście do Artystów: „Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki”. Karol Wojtyła miał duszę artysty i ze swojego życia uczynił arcydzieło. Rozwinął Bożą iskrę podarowaną mu przez Stwórcę. Jego postać emanowała niezwykłą siłą, wtedy, gdy ciało zniszczyły już choroby. Mówimy czasem o kimś – to piękny człowiek. I nie chodzi o urodę czy inteligencję. Chodzi o coś znacznie głębszego. Piękny człowiek nie tylko nas oczarowuje lub zachwyca, on nas zmienia. W jego obecności czujemy się dobrze, bezpiecznie, napełnia nas pozytywną energią, sprawia, że chcemy być lepsi, czujemy, że stać nas na więcej. Tak było właśnie z Janem Pawłem II. Spotkania z nim zawsze zostawiały w sercu ślad – zaproszenie do lepszego życia. Kochał Boga i ludzi. Kochał też ludzką miłość. Jego wielką troską były małżeństwa i rodziny.

Dziś Dzień Papieski, a we wtorek 22 października będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W naszej parafii przeżyjmy papieski wieczór w sobotę 19 października o godzinie 19.00. Niech to będzie modlitwa uwielbienia za dar świętości papieża Polaka.

Ks. Tomasz Jaklewicz
Wasz proboszcz