Katechezy brynowskie

Rozpoczynamy drugi sezon katechez dla dorosłych

2019-10-05

Katechezy brynowskie

Rozpoczynamy drugi sezon katechez dla dorosłych. Tym razem pod hasłem „Przewodnik po sakramentach”. Spotkania odbywać się będą w drugi i czwarty wtorek miesiąca o godz. 18.30 w kościele. Poprowadzi je ks. dr Tomasz Jaklewicz. Pierwsze spotkanie 9 października! Temat: „Sakramenty, czyli pocałunki Boga”. Kochani! Ubiegłoroczny cykl katechezy dorosłych poświęconych credo pod tytułem „Filary wiary” cieszył się sporym powodzeniem. Jestem Wam wdzięczny za cierpliwe słuchanie i pozytywne sygnały zwrotne. Traktuję to jako zaproszenie do kontynuacji. W tym roku chciałbym poruszyć temat sakramentów. Czym są? Jak lepiej odczytać te znaki Bożej Miłości? Jak głębiej przeżywać liturgię Kościoła? Zapraszam wszystkich, którzy chcą lepiej rozumieć swoją wiarę. Bł. kard. John Henry Newman, który zostanie w październiku ogłoszony świętym apelował: „Pragnę ludzi, którzy znają swoją religię, którzy w nią wnikają, którzy dokładnie wiedzą, na czym stoją, którzy wiedzą, co uznają, a czego nie, którzy tak dobrze znają swoje wyznanie wiary, że potrafią je wytłumaczyć, którzy tyle wiedzą z historii, że potrafią jej bronić”. Modlitwa i zdrowa katolicka doktryna – to lekarstwa na dzisiejszy kryzys Kościoła.

Wasz proboszcz
ks. Tomasz Jaklewicz