Ks. Piotr Włoczyk swoje 80 urodziny świętował w naszej parafii!

Schody życia mają cztery stopnie: dzieciństwo, młodość, dojrzałość i starość. Wchodząc, nie wiesz, na którym stopniu zatrzyma się Twój krok. Ważne, żeby tylko każdy przeżyć dobrze. (cytat z „Księgi życzeń i błogosławieństw”)

2019-11-09

Ks. Piotr Włoczyk swoje 80.urodziny świętował w naszej parafii!

Wczoraj pochodzący z naszej parafii ks. Piotr Włoczyk świętował swoje 80.urodziny. W Brynowie nikt już z jego rodziny nie mieszka, nie ma nawet domu przy ul. Brynowskiej 92, ale ciągle czuje się związany z brynowską rodziną parafialną i tutaj w naszej świątyni dziękował Panu Bogu za te osiem dekad życia. Przed laty także u nas w Brynowie świętował swój srebrny i złoty jubileusz kapłański. Na bieżąco interesuje się życiem naszej parafii, stara się poznawać kolejnych księży proboszczów i wikarych, prosi mnie o przesyłanie gazetek w wersji elektronicznej. Dzisiaj dzieli się z nami swoim biogramem, z którego wynika, że pierwsze dwa stopnie swego życia spędził w naszym Brynowie i w Polsce, a drugie dwa, w Niemczech. Na swoim prymicyjnym obrazku umieścił hasło: „Deus caritas est”. Szukał Miłości i całkowicie Miłości Bożej zaufał. Żyjąc w ten sposób ks. Piotr stara się czynić dobro wszędzie, gdzie go Pan Bóg posyła i ciągle – mimo emerytury - czuje się ludziom potrzebny. Ogarnijmy więc ks. Piotra - na dalsze lata życia i kapłańskiej posługi - modlitwą i najlepszymi życzeniami wszelakiego DOBRA, aby Bóg mu nadal błogosławił, obdarzał zdrowiem i pokojem serca!

Krystyna Kajdan