Życzenia wielkanocne

Na okładce

2021-03-06

„Nie lękajcie się wyznać, że Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem, że tylko On nas może zbawić. (…) Gdy Was przygniata zniechęcenie, myślcie o wierze św. Józefa. Gdy ogarnia Was niepokój, myślcie o nadziei św. Józefa, potomka Abrahama, który ufał wbrew nadziei. (…) Jak Józef nie bójcie się przyjąć Maryi, to znaczy nie bójcie się kochać Kościoła”.

Benedykt XVI, papież

Kochani Parafianie!

Wpatrzeni w Chrystusa Zmartwychwstałego, rozradowani Jego chwałą, trwajmy z całym Kościołem w przeżywaniu Paschalnej Tajemnicy naszego Zbawienia.

Wieść o cudzie zmartwychwstania zawsze poruszała serca wierzących, niosąc świeży powiew chrześcijańskiej nadziei. Oto Niebo jest dla nas dostępne! Nie chcemy już się wpatrywać w nasze trudności, przeciwności, w mrok i ciemność. Nie chcemy kontemplować „grobów” naszych oczekiwań i planów.

Niech zatem ten święty czas paschalny sprawi, że odżyją w nas na nowo wielkie i święte pragnienia. Wpatrujmy się w Jezusa, który jest naszym Światłem i Zbawieniem. Powierzmy się z ufnością Jego otwartemu Sercu, dostępnemu po zmartwychwstaniu ludzkim dłoniom Tomasza.

Niech rośnie w nas wiara w moc Bożą w naszym życiu! Alleluja!

Z najlepszymi życzeniami i modlitewną pamięcią

Ks. Proboszcz Tomasz Jaklewicz

Ks. Tomasz Klikowicz