Opinie o transmisji

Widziane i słyszane okiem internetowej kamery

2020-11-14

W ubiegłą niedzielę skutki izolacji i domowego odosobnienia stały się dla wielu chorych i wiekiem osłabionych parafian mniej dotkliwe, gdyż pierwszy raz mogli uczestniczyć w Mszy świętej transmitowanej na żywo drogą internetową z naszego kościoła. Ogromne wyrazy wdzięczności należą się jednemu z naszych parafian, który zorganizował i zasponsorował realizację tego projektu. W świetle aktualnych przepisów sanitarnych z powodu epidemii koronawirusa w naszym kościele podczas nabożeństw może przebywać maksymalnie tylko 26 osób. Kamera internetowa zamontowana w naszej świątyni umożliwia pozostałym parafianom łączyć się duchowo podczas transmisji Mszy świętej, pozwala na żywo wysłuchać kazania naszych duszpasterzy i bieżących ogłoszeń parafialnych, a także gościć w naszym kościele osoby z zewnątrz. Niektórzy z nich postanowili podzielić się z nami tą wielką radością.

Ala: W środę 4 listopada wróciłam z pracy do domu bardzo załamana – właśnie dowiedziałam się o ciężkim stanie mojej koleżanki chorej na Covid-19. Włączyłam komputer i naszą parafialną stronę. Byłam mile zaskoczona, że odbywa się tam transmisja Mszy świętej (jak się później dowiedziałam, trwało właśnie testowanie transmisji). Poczułam wielką radość (jedyną w tym dniu) oraz ogromną więź z moją parafią. W tych trudnych czasach pandemii, kiedy nie zawsze będziemy mogli uczestniczyć osobiście w kościele we Mszy świętej, transmisja przez Internet pozwoli nam bardziej zjednoczyć się z naszym parafialnym kościołem.

Ks. Łukasz - Bardzo się cieszę, że mogłem łączyć się duchowo tutaj z Wiednia z Waszą parafią. Było bardzo dobrze słychać. Jakość obrazu też bardzo dobra. Pozdrawiam serdecznie!

Irena – Z powodu choroby zmuszona byłam do izolacji, dlatego wielkie dzięki za Mszę świętą z naszego kościoła. Bardzo dobra jakość! Kazanie o mądrości naszego Księdza Proboszcza MĄDRE wielce! Jest mądrym kapłanem w tym trudnym czasie.

Mieczysław: Wreszcie, hura - mamy przekaz online Mszy świętej z naszego kościoła, z naszej parafii! Dostałem informację o tym od Pani Krysi (dziękuję) i z niecierpliwością czekałem na niedzielę i jest - pierwsza nasza Msza święta na żywo, w YouTube. Bardzo ją przeżywałem, cieszę się, że wreszcie; na pewno będę oglądał, uczestniczył na odległość, pewno zresztą jak każdy, kto ma taką potrzebę (i dowie się o takiej transmisji). Co do samego przekazu: jest wszystko, co najważniejsze: obraz, dźwięk, skupienie. Dziękuję bardzo :)

Urszula - Uczestniczyliśmy we Mszy św. przez Internet z Krakowa, Wiednia (ja, synowie i córka), z Lublina (moja mama i jeden z braci), z Włocławka (drugi brat), z Warszawy (siostra). Internet oddaje w czasach pandemii nieocenioną przysługę. Jesteśmy bardzo wzruszeni i ogromnie dziękujemy, że p. Krystyna włączyła mojego zmarłego męża Zbigniewa – jej byłego dyrektora - do intencji mszy obok członków swojej rodziny - to gest bardzo poruszający a my dzięki temu mogliśmy się zebrać modlitwą wokół Niego w tym samym czasie. Kazanie Księdza Proboszcza było głębokie, odczytane intencje też. Piękna Msza!

Anna: Ze względu na wiek i podupadłe zdrowie nie mogę już chodzić do naszego kościoła, więc uczestniczę w niedzielnej Mszy świętej z Łagiewnik lub Jasnej Góry transmitowanej przez TVP. Nie mam Internetu i komputera, ale tym razem mogłam chociaż posłuchać pięknego kazania naszego Księdza Proboszcza. Było to możliwe dzięki jednej z parafianek, która u siebie w mieszkaniu uczestniczyła w internetowej Mszy świętej z naszego kościoła i poprzez połączenie telefoniczne zapewniła mi możliwość wysłuchania kazania. Była to dla mnie prawdziwa duchowa uczta i wielka radość!

Wanda: Mieszkam w rejonie Wadowic i z powodu kwarantanny nie mogłam przyjechać do mojej siostry do Brynowa, by uczestniczyć w zamówionej przez nią intencji Mszy świętej za zmarłych z naszej rodziny. Opatrznościowo mogłam jednak duchowo się połączyć poprzez Internet. Z wielką uwagą i skupieniem wysłuchałam mądrego kazania Księdza Proboszcza. Byłam mile zaskoczona, gdy w ogłoszeniach parafialnych polecał w „Gościu Niedzielnym”  felieton prof. Andrzeja Nowaka, którego bardzo cenię i znam; bywa w mojej miejscowości, ma tutaj domek wypoczynkowy.

Tomasz: Wielkie Bóg zapłać za możliwość łączności z naszym Kościołem! Dzięki temu mogliśmy całą rodziną uczestniczyć razem z Wami we Mszy świętej.                              

Ilona: Czas pandemii i problemy zdrowotne zmuszają mnie i wielu innych parafian do domowej izolacji. Dlatego bardzo dziękujemy za  umożliwienie nam słuchania i oglądania Mszy świętej z naszego  kościółka. Co prawda w telewizji i Internecie można trafić na różne transmisje, ale szczerze uwielbiamy te nasze i kazania głoszone przez wybitnego mówcę - księdza proboszcza Tomasza Jaklewicza. Bardzo brakuje nam też prowadzonych przez Księdza Proboszcza katechez, na które tyle miesięcy czekaliśmy. Transmisję w najlepszym momencie oglądały tylko 34 osoby. Jednak ludzie nie wiedzą - trzeba to koniecznie rozpropagować!

Emilia: Z wielką radością odebrałam wiadomość o internetowej transmisji Mszy świętej z brynowskiego kościoła. Dzięki temu mogłam - pomimo izolacji z powodu choroby - uczestniczyć w ofierze składanej za dusze zmarłych z mojej rodziny. Transmisja była na bardzo wysokim poziomie, wszystko było doskonale słychać i widać. Nie należę do parafii w Brynowie, ale mam do niej duży sentyment, dlatego cieszy mnie bardzo możliwość uczestniczenia w jej życiu, przynajmniej w taki internetowy sposób.

Marta: Ze względu na podeszły wiek i zagrożenie epidemiczne od dłuższego czasu nie chodziłam już do naszego kościoła, uczestniczyłam w Mszach świętych transmitowanych przez TVP. Dlatego też niezmiernie ucieszyła mnie wiadomość, że teraz mogę już nareszcie przeżywać Mszę świętą z naszego parafialnego kościoła. To prawdziwa wartość dodana i pociecha na przyszłość, że w kolejne niedziele znów będę mogła duchowo łączyć się z naszą świątynią i słuchać kazań naszych duszpasterzy. Ostatnie kazanie o pannach mądrych i „głupich” pokazało, że Księdzu Proboszczowi zależy na zbawieniu naszych dusz. Za wszystko Bóg zapłać!

 Opinie i wrażenia zebrała: Krystyna Kajdan

 

 

 

 

Gazetka

Polecane

Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 40-551 Katowice-Brynów tel. 32 251 86 60

brynow.jm@katowicka.pl

Numer konta parafialnego: 71 1050 1214 1000 0090 3186 9135.