Pierwsza piesza pielgrzymka do Piekar

Ostatnia niedziela maja to oczywiście męskie Piekary.

2019-06-01

Pierwsza piesza pielgrzymka do Piekar

Ostatnia niedziela maja to oczywiście męskie Piekary. Z naszej parafii wyruszyła grupa pieszych pielgrzymów. Prawdopodobnie po raz pierwszy! Ufam, że nie ostatni. Wyruszyli o 5.15 spod kościoła pod przewodnictwem ks. Łukasza. Dwunastu mężczyzn plus kapłan. Skojarzenia biblijne znakomite. Ileż może zdziałać dwunastu wierzących mężczyzn prowadzonych przez Pana Jezusa! Dotarli na wzgórze piekarskie o 9.30. Dziękuję z serca ks. Łukaszowi. Ta piesza pielgrzymka to była jego inicjatywa. Kiedy udzielałem pielgrzymom błogosławieństwa na drogę, byłem autentycznie wzruszony. Było wśród nich trzech ojców z synami. Przypomniał mi się mój ojciec, z którym jako chłopak chodziłem co roku z kościoła mariackiego do Piekar. Przekaz męskiej wiary. Jakież to ważne w naszych czasach niesprzyjających ani rodzinie, ani wierze, ani tradycji. Między Mszami w naszym kościele zerkałem na transmisję uroczystości w telewizji. Ze wzruszeniem słuchałem homilii abp Jędraszewskiego. Tyle ostatnio złego o Kościele, o księżach powiedziano. A Piekary trwają. Chłopy się modlą. Słuchają, odpowiadają brawami. Oczywiście, że nie wolno zamykać oczu na zło, ale nie wolno być ślepym na dobro. Kościół żyje. Chwała Panu!

ks. Tomasz Jaklewicz – Wasz proboszcz