Pierwsza strona

Urodzinowo!

2020-01-26

W najbliższy tzw. „tłusty czwartek” - 20 lutego br. „PARAFIA U JEZUSA I MARYI” będzie obchodzić swoje 26. urodziny. Do tej pory ukazało się 1181 numerów tej gazetki. Zajadając w tym dniu tradycyjne słodkości (pączki, faworki) wspomnijmy przy kawie z wdzięcznością o parafianach: p. Franciszku Goli i pp. Małgorzacie i Emanuelu Romańczykach oraz o ks. proboszczu Eugeniuszu Krasoniu, z których to inicjatywy 20 lutego 1994 roku - w ówczesną I Niedzielę Wielkiego Postu - ukazał się pierwszy numer naszej gazetki. Ten mały tygodnik od początku spotykał się i nadal spotyka z dużą przychylnością nie tylko parafian. Wielu z Was, drodzy Parafianie i Czytelnicy nie wyobraża sobie niedzieli bez gazetki, która na stoliku czeka na Was i dobrze służy naszej parafialnej rodzinie. Jest źródłem informacji o tym, co się w Brynowie dzieje, ale także o ludziach, którzy tutaj mieszkali i mieszkają. Przykładowo p. Michał Lubina korzystał z gazetek przy pisaniu książki o parafii wydanej z okazji pięćdziesięciolecia poświęcenia naszego kościoła, p. Barbara Gruszka-Zych przy redagowaniu książki pt. „Takie piękne życie” o Wojciechu Kilarze, a ks. prof. Jerzy Szymik zamieścił moją rozmowę z nim w 2005 roku na łamach gazetki w jego książce pt. „Cień rzeczy duchowych”. Miło było znaleźć się „na mapie jego życia z ostatnich kilku lat” - jak Ksiądz Profesor określił tę książkę w znakomitym wstępie.

Od kwietnia 2006 roku teksty z gazetki można również znaleźć w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.parafiabrynow.pl . Na koniec pragnę z radością i wdzięcznością podkreślić, że naszą gazetkę już trzeci rok wspiera swym fachowym dziennikarskim piórem nasz ks. proboszcz Tomasz Jaklewicz. Nie każde parafialne pisemko może się pochwalić redaktorem z „Gościa Niedzielnego”! I Bogu niech będą dzięki!

Krystyna Kajdan