Brynowskie poniedziałki

Duchowy patronat klarysek z Hajnówki

2020-05-09

Kochani Parafianie!

Jednym z najpiękniejszych wydarzeń podczas tegorocznych wakacji było dla mnie spotkanie z siostrami w Hajnówce. Chodzi konkretnie o Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji. To siostry klauzurowe. Spędziłem u nich kilka dni urlopu na skraju Puszczy Białowieskiej. Ich powołaniem jest nieustanna modlitwa przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Poprosiłem pokornie siostry o to, by włączyły do swojej modlitwy naszą parafię. Po powrocie do domu jeszcze raz przypomniałem tę prośbę w mailu i zapytałem, czy mogę powiedzieć o tym parafianom. Otrzymałem taką odpowiedź: „Koniecznie proszę przekazać parafianom, że będziemy wspierać nie tylko modlitwą, ale też »skrawkiem« naszego życia: pokutą, ofiarą, pracą, radościami i trudnościami życia zakonnego. Myślę o jakiś regularnych dniach oddanych tej sprawie, może każdy poniedziałek? Takie »Brynowskie poniedziałki«. Co Ksiądz na to?” A co Wy na to, Kochani? Moim zdaniem super pomysł. Odpisałem siostrom, że prosimy o poniedziałki z pamięcią o Brynowie. Kto ma Internet niech zerknie na stronę sióstr (www.klaryski-hajnowka.drohiczyn.opoka.org.pl). Można się odezwać do nich mailem. Można poprosić o modlitwę w jakiejś sprawie.

ks. Tomasz Jaklewicz

Z życia parafii