Umocnieni w wierze dzielmy się nią

I już po rekolekcjach. Ziarno Słowa Bożego zostało posiane.

Paweł_J

2019-03-18

Umocnieni w wierze dzielmy się nią

I już po rekolekcjach. Ziarno Słowa Bożego zostało posiane. Dziękujemy Księdzu Antoniemu za posługę rekolekcjonisty. Za trud i radość głoszenia Ewangelii, za świadectwo żywej wiary. Pamiętajmy o nim w modlitwie. W czasie tych dni sporo usłyszeliśmy na temat wiary, nadziei i miłości. Zostaliśmy zachęceni do zrobienia osobistego „wykresu” drogi wiary. Jak mówił rekolekcjonista, w naszym życiu przeplatają się okresy wzrostu i spadku gorliwości w wierze. Na tej sinusoidzie są górki i doliny. Ufam, że rekolekcje dały impuls do wzrostu w wierze. Jeśli ktoś z uczestników rekolekcji, chciałby podzielić się na łamach naszej gazetki i strony internetowej swoimi przemyśleniami lub świadectwem, to serdecznie zapraszamy. Taki zwrotny sygnał na pewno będzie cennym uzupełnieniem naszych rekolekcji. Piszcie proszę na adres: brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl lub tradycyjną pocztą na adres parafii.

Dziękujemy wszystkim chorym naszym Parafianom, którzy ofiarowali swoją modlitwę w intencji rekolekcji. Przed nami kolejne wielkopostne dni. Pamiętajmy o naszych postanowieniach. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową (piątek 17.15) i Gorzkie Żale (niedziela 17.15). Podczas ostatniej Drogi Krzyżowej uderzyło mnie rozważanie ze stacji XI – Jezus przybity do krzyża. Oto fragmencik jako zachęta do wzięcia udziału: „Bóg przybity do krzyża. To szokujący, ale i wspaniały znak Jego miłości do nas. Bóg dał się przybić do naszego życia. Tak, żeby nie dało się Go oderwać. Sam mówił: Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. Od wieków Bóg jakby przybity do naszego miasta, parafii. Bóg przybity do Polski, do całego świata. Wbity jak hak w tatrzańskiej skale, ratujący tych, którzy odpadają od życia i lecą w przepaść. Niekiedy ktoś może prosić: Jezu, przytul mnie, obejmij mnie. Ale to dla Niego zbyt mało. On się miłością przybija do naszego życia. Na dobre i na złe. Na nasze zbawienie wieczne”.

ks. Tomasz Jaklewicz
Wasz Proboszcz