Wielki Post

"Przyjmując w konkretach naszego życia zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią, ukierunkujemy Jego przemieniającą moc także na całe stworzenie"

2019-03-02

Już za tydzień rozpoczną się rekolekcje wielkopostne – zarezerwujmy sobie czas!
"Przyjmując w konkretach naszego życia zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią, ukierunkujemy Jego przemieniającą moc także na całe stworzenie" - mówi Ojciec Święty w  tegorocznym orędziu na Wielki Post.
  

 (…) "Wielki Post" Syna Bożego polegał na tym, że wyszedł On na pustynię stworzenia, aby wprowadzić je na nowo do tego ogrodu komunii z Bogiem, który był wcześniej niż grzech pierworodny. Niech nasz Wielki Post będzie kroczeniem po tej samej ścieżce, aby zanieść nadzieję Chrystusową także stworzeniu, które «zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych» (Rz 8, 21). Nie pozwólmy, aby ten błogosławiony czas upłynął bezowocnie! Prośmy Boga, aby pomógł nam wejść na drogę prawdziwego nawrócenia” – zachęca Papież Franciszek.
    

Kościół głosi od wieków: – Nawróć się, uwierz w miłość Bożą, zobacz i przekonaj się, że jesteś bezgranicznie przez niego kochany. Jeśli nie ma w nas otwarcia, które trwa non stop, to trudno nam doświadczyć tego przytulenia przez Pana Boga.       

 
Od następnej niedzieli do 13 marca br. trwać będą w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które głosić będzie ks. Antoni Bartoszek – teolog moralista. Wykorzystajmy zatem dobrze ten czas, podarujmy go Panu Bogu, a na pewno odzyskamy pokój serca i piękno duszy.
                                  

 Krystyna Kajdan
 

Gazetka

Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 40-551 Katowice-Brynów tel. 32 251 86 60

brynow.jm@katowicka.pl

Numer konta parafialnego: 71 1050 1214 1000 0090 3186 9135.