Włączmy się do Duchowej Adopcji!

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Świętości Życia.

Paweł_J

2019-03-23

Włączmy się do Duchowej Adopcji!

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na wartość ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy do włączenia się tego dnia w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa Adopcja jest zobowiązaniem do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Ta modlitwa trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można (nie trzeba) dołączyć, dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia, np. adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego, post o chlebie i wodzie, walkę z nałogami, pomoc osobom potrzebującym, dodatkowe modlitwy (litanie, nowenny, koronki). Należy podejmować postanowienia realne możliwe do wypełnienia.

Inicjatywa Duchowej Adopcji powstała po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. W roku 1987 została przeniesiona do Polski. Pierwszy ośrodek duchowej adopcji powstał w kościele Ojców Paulinów w Warszawie. Stąd rozprzestrzenia się na cały kraj i poza jego granice. Dzieło tej modlitwy może podjąć każdy – osoby świeckie, konsekrowane, kapłani, mężczyźni, kobiety, ludzie w każdym wieku.

W naszej parafii uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie miało miejsc podczas Mszy świętych o godzinie 8.00 oraz 18.00. Należy przynieść wypełnione deklaracje (zostawić sobie część z modlitwą, na ołtarzu złożymy podpisane deklaracje). Więcej informacji na www.duchowa-adopcja.pl

Ks. Tomasz Jaklewicz - proboszcz

brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl