I już po odpuście

Skromnie, ale pięknie

2020-09-06

Kochani  Parafianie!

W minioną niedzielę 13 września br. świętowaliśmy Odpust ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Było skromnie, ale uroczyście i radośnie. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń, który na tej Mszy św. wygłosił kazanie. Zaś na pozostałych Mszach świętych kaznodzieją był ks. dr Bartłomiej Kuźnik, pracujący na Wydziale Teologii UŚ. Ksiądz Bartłomiej specjalizuje się w homiletyce, czyli dziale teologii praktycznej zajmującej się sztuką przepowiadania Słowa Bożego. Wydał ostatnio tomik swoich wierszy („Więzi krwiste”). Od lat jest także kapelanem abp. Zimonia. Poezja ks. Bartka pojawiała się na ambonie i w naszej gazetce. Po południu były Nieszpory Maryjne. Nie było nas wiele, ale wyśpiewaliśmy Bogu chwałę wraz z Maryją. Wszystkim Parafianom dziękuję.

PS. W zakrystii są jeszcze do nabycia wiersze ks. Bartka.

ks. Tomasz Jaklewicz, proboszcz

Ogłoszenia bieżące