I Niedziela Adwentu

2020-07-25

Wprowadzenie do liturgii:

Rozpoczynamy Adwent, czas pobożnego oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela. Skierujmy serca w stronę Boga, który jest naszą nadzieją. On przyszedł już raz na ziemię w osobie Jezusa jako Zbawca. Przyjdzie kiedyś jako nasz Sędzia. Przychodzi dziś do nas w Eucharystii, aby nas umocnić i dodać nam ducha.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na pokrycie kosztów malowania kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

*******************

1. Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest jako niedziela trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia adwentowych postanowień.
  2. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Będziemy je także transmitować w Internecie. Zapraszamy dzieci do uczestnictwa online lub w miarę możliwości na żywo. Rodziców dzieci, które będą uczestniczyły w roratach online, prosimy o odebranie dziś kompletu obrazków w zakrystii. Dzieci, które przyjdą na roraty, dostaną komplet obrazków w kościele.
  3. Przypominamy, że w naszym kościele podczas nabożeństw może przebywać maksymalnie 26 osób. Aktualna jest dyspensa od obowiązku niedzielnej Mszy św.
  4. Trwa malowanie kościoła. Prosimy o cierpliwość. Dziękujemy za ofiary przekazane na ten cel. W związku z remontem nie będziemy odmawiać różańca o 7.30.
  5. W zakrystii można nabyć opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy o 8.00 odprawimy nabożeństwo o powołania kapłańskie, a w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę nie będzie porannego różańca ani odwiedzin chorych. Odwiedziny chorych planujemy na sobotę 19 grudnia przed świętami.
  7. W piątek Barbórka. Msza św. za górników i ich rodziny będzie odprawiona o 18.00. Arcybiskup katowicki udzielił dyspensy od piątkowego postu.
  8. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.00.
  9. Z powodu epidemii kancelaria parafialna będzie nadal nieczynna. We wszystkich sprawach urzędowych i duszpasterskich proszę śmiało dzwonić na probostwo.
  10. W Gościu Niedzielnym znajdziemy dziś kalendarz na przyszły rok z wizerunkami świętych. Ostatniej niedzieli brakło Małego Gościa Niedzielnego. Dzisiaj jest nowa dostawa. Przypominamy, że jest w nim płyta z piosenkami Magdy Anioł.
  11. Legion Maryi zaprasza do zabrania Cudownego Medalika Maryi.
  12. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  13. Życzymy wszystkim owocnego przeżywania Adwentu. Nie traćmy nadziei. Bóg jest z nami i chce nam pobłogosławić.

ul. Przyklinga 12, 40-551 Katowice-Brynów

Numer konta parafialnego: 71 1050 1214 1000 0090 3186 9135