26. niedziela zwykła - 27 września

2020-07-25

Wprowadzenie do liturgii:

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, których konflikty i kryzysy humanitarne zmuszają  do opuszczania swoich domów i ojczyzny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na malowanie naszego kościoła, które mamy nadzieję przeprowadzić jeszcze w tym roku. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

*******************

1. Dzisiaj ostatnie dwie grupy dzieci przystępują do Pierwszej Komunii świętej. Na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z SP 65, a na dodatkowej Mszy św. o godz. 13.30 dzieci z SP 11. Dzieci będą przeżywać biały tydzień. Otoczmy je naszymi modlitwami.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna. Biskup Adam Wodarczyk będzie głosił kazania na Mszach św. dopołudniowych, a o 12.00 odprawi sumę i udzieli chrztu świętego. W sobotę o godz. 19.00 bp Adam spotka się z Radą Parafialną w domu katechetycznym.
  3. W czwartek rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Módlmy się o ustanie epidemii, za Kościół, o pokój w Ojczyźnie, za kapłanów i o nowe powołania.
  4. Uczniów klas VIII szkół podstawowych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii, prosimy o zabranie kartki zgłoszeniowej wyłożonej na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnione zgłoszenie proszę przynieść na spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 19.00 w salce.
  5. We wtorek obchodzimy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima, zaś w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy o 8.00 nabożeństwo o powołania kapłańskie. W piątek po Mszy o 8.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi, o 17.15 różaniec, zaś o 18.00 odprawimy Mszę szkolną. Zapraszamy na nią szczególnie dzieci, które rozpoczynają przygotowania do przyszłorocznej Pierwszej Komunii świętej. W sobotę od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  7. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie na probostwie. Również w sobotę nauka dla rodziców i chrzestnych o  godzinie 16.30.
  8. W związku z Dniem Migranta ksiądz arcybiskup zachęca do materialnej pomocy migrantom na greckiej wyspie Lesbos. Ofiarę na ten cel zbierzemy w pierwszy piątek, można także przesłać ofiarę na konto parafialne zaznaczając przeznaczenie datku. W przyszłą niedzielę kolekta zwana „świętopietrzem”, na rzecz Stolicy Apostolskiej.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 dzieci wczesnokomunijne rozpoczną swoje przygotowania do Komunii.
  10. Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza na Pielgrzymkę „Żywego Różańca” do katowickiej katedry w sobotę 10. października. O godz. 11.00 różaniec, a o 12.00 Msza św. w intencji róż różańcowych.
  11. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in. rozmowę z Jackiem Pulikowskim o roli mężczyzny w małżeństwie i rodzinie. W Małym Gościu Niedzielnym m.in. rozmowa z mamą sługi Bożego Carla Acutisa.
  12. Na nowy tydzień życzymy  Bożego błogosławieństwa.

ul. Przyklinga 12, 40-551 Katowice-Brynów

Numer konta parafialnego: 71 1050 1214 1000 0090 3186 9135