2018-11-20

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
8 grudnia

Wprowadzenie do liturgii:
Dziś w 2. Niedzielę Adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja na mocy specjalnego przywileju została zachowana od skazy grzechu pierworodnego. Oddając cześć Niepokalanej uznajemy, że sami jesteśmy pokalani, świadomi własnej nędzy i skażenia grzechem. W Maryi widzimy znak nadziei. Ona jest cała piękna i zaprasza nas, byśmy stawali się piękni w Bogu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

*******************

1. W Kościele w Polsce po raz dwudziesty obchodzony jest dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Dziękujemy za ofiary przekazane na ten cel. Będzie można je złożyć przed kościołem.

2. Zapraszamy serdecznie na Msze święte roratnie: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

3. W najbliższy wtorek nie będzie katechezy dorosłych. Następna katecheza odbędzie się we wtorek 17 grudnia o godzinie 18.45 w kościele.

4. W zakrystii można nabyć opłatki, świece „Caritas” na stół wigilijny, kalendarze, kartki świąteczne.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w sobotę od 17.00 do 18.00.

6. Zapraszamy na kolejne spotkanie kręgu rodzin Domowego Kościoła. Ten krąg wciąż się tworzy, jest otwarty na nowych małżonków. Zapewniamy opiekę dla dzieci. Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 grudnia o godz. 17.00 w domu parafialnym.

7. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie. Najbliższy plan.
Dzisiaj pierwsza kolęda: ul. Saloniego, Stoińskiego i Kłodnicka 67. Druga: ul. Kłodnicka nr parzyste od 84-76.
W piątek 13 grudnia pierwsza kolęda: ul. Stara Kłodnicka od 26-3. Druga: ul. Kolejowa i ul. Stara Kłodnicka od 56-31.
W sobotę 14 grudnia pierwsza kolęda: ul. Nasypowa 12a, 12. Druga: ul. Nasypowa od 11-4. Trzecia: ul. Nasypowa 15, 13.
W niedzielę 15 grudnia: pierwsza kolęda: ul. Nasypowa 14a, 14. Druga: ul. Nasypowa 21, 19, 17. Trzecia: ul. Nasypowa od 59 do 23 oraz 20, 18a, 18.
W sobotę i w niedzielę zaczynamy o godz. 14.00, a w piątek o godz. 16.00.

8. Kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się 28 grudnia o godz. 18.00. Bilety w cenie od 50 można nabyć w zakrystii. Do każdego biletu dołączona jest płyta z kolędami z poprzednich edycji koncertu.

9. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o historii domu Matki Bożej w Loreto.

10. Niedziela 15 grudnia br. będzie w naszej parafii niedzielą powołaniową do wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Słowo Boże wygłosi Ojciec Fryderyk Grześ z zakonu OFM z Panewnik. Serdecznie zapraszamy parafian pragnących kierować się w swym życiu charyzmatem św. Franciszka z Asyżu na spotkanie w drugą niedzielę miesiąca o godz.16 w salce przy kościele.

11. Wszystkim wiernym życzymy dobrego przeżywania Adwentu. Niech nam Bóg błogosławi.

Ogłoszenia bieżące