2018-11-20

28 niedziela zwykła

Wprowadzenie do liturgii:

W Kościele w Polsce obchodzimy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Dziękujmy Bogu za dar, jakim dla Kościoła był św. Jan Paweł II. Prośmy, by dziedzictwo jego nauczania i świętości nie zostało zmarnowane. Módlmy się za obecnego papieża Franciszka, aby prowadził nasz Kościół zgodnie z wolą Boga. Powierzajmy Bogu trwający synod. Prośmy, by Pan strzegł nas od zamętu.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem będzie zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

*******************

1. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W imieniu dzieci i młodzieży korzystającej ze stypendiów dziękujemy za wsparcie tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15.

3. Ponawiamy zaproszenie skierowanie do małżonków, którzy chcieliby się włączyć w ruch Domowego Kościoła. Spotkanie nowego, tworzącego się kręgu rodzin odbędzie się w najbliższy piątek w domu parafialnym o godzinie 18.00. Będzie zapewniona opieka dla dzieci.

4. W sobotę 19 października zapraszamy na wieczór uwielbienia za dar św. Jana Pawła II pod hasłem „Pokochajcie miłość”. Początek o godzinie 19.00. Będzie króciutka konferencja i potem modlitwa przed Najświętszym Sakramentem animowana przez wspólnotę małżeństw „Obdarowani”. Zapraszamy serdecznie.

5. W następną niedzielę zapraszamy na kolejny koncert. Tym razem będzie to koncert muzyki kameralnej autorstwa Josefa Rheinbergera na organy, sopran, skrzypce i wiolonczelę. Początek o godzinie. 19.00

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. artykuł o kardynale Newmanie, który dziś jest kanonizowany.

7. Dzisiaj ważny dzień dla naszej ojczyzny. Decydujemy w jakimś stopniu o jej losie. Życzymy dobrych wyborów przy urnach i w życiu. Na nowy tydzień niech Pan Bóg nam pobłogosławi!

Ogłoszenia bieżące