2018-11-20

26 stycznia

Wprowadzenie do liturgii:
Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Przyjmijmy dzisiejsze słowo Boże jako Boży Dar, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów trwającego remontu instalacji elektrycznej w kościele.

*******************

1. Przedszkolaki z przedszkola nr 1 będą kolędować przy stajence we wtorek o godzinie 17.00. A przedszkolaki z przedszkola numer 51 w czwartek o godzinie 16.30. Można przyjść posłuchać i pokolędować z dziećmi.

2. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mają swoje kolejne spotkanie w środę 29 stycznia o godz. 18.45 w kościele. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie na probostwie.

4. W sobotę 1 lutego o godz. 16.30 odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św.

5. W przyszłą niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Na wszystkich Mszach świętych będziemy święcić świece. To także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie zwłaszcza o Siostrach Szkolnych de Notre Dame żyjących i posługujących w naszej parafii. Kolekta będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

6. Zapraszamy osoby stanu wolnego: kawalerów i panny na doroczną Adorację przy Żłóbku w Bazylice Ojców Franciszkanów w Panewnikach w piątek 31 stycznia o g. 18.30. W ramach procesji z darami odbędzie się zbiórka ręczników, czapek, rękawiczek i skarpet dla bezdomnych.

7. We wtorek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w piątek św. Jana Bosko.

8. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. wywiad z panią prof. Ewą Budzyńską, szykanowaną przez władze Uniwersytetu Śląskiego za nauczanie o aborcji i rodzinie.

Ogłoszenia bieżące