19 niedziela zwykła

2018-11-20

Ogłoszenie na 19. Niedzielę zwykłą

Wprowadzenie do liturgii:

Nie bój się, mała trzódko” – te słowa kieruje dziś do nas Pan Jezus w Ewangelii. Dodaje w ten sposób ducha swoim uczniom. Każda niedzielna Eucharystia jest spotkaniem z Chrystusem, który umacnia naszą wiarę, budzi nadzieję i miłość. Jemu oddajmy nasze niepokoje o przyszłość.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

*******************

1. Przypominamy, że podczas wakacji nie ma niedzielnej Mszy św.  o godz. 12.00.
  2. We środę obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
  3. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego, czyli o godz. 730; 900; 1030 oraz 1800. Zgodnie z tradycją błogosławimy w tym dniu zioła i kwiaty. Zachęcamy, aby je przynieść do kościoła.
  4. W piątek 16 sierpnia zostanie odprawiona Msza św. o godz. 1800 w kaplicy św. Huberta i św. Maksymiliana w lesie na Muchowcu. W tym dniu w kościele nie będzie wieczornej Mszy św.
  5. W sobotę przypada uroczystość Jacka, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zapraszamy drogie panie do udziału. Z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka pod wodzą ks. Łukasza. Zapraszamy do udziału. Wyjście punktualnie o godz. 5. 00 sprzed kościoła. Powrót indywidualny. Eucharystia na wzgórzu piekarskim rozpocznie się o godzinie 10.00.
  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia, a udającym się na urlopy dobrego wypoczynku.

Ogłoszenia bieżące