2018-11-20

Ogłoszenia duszpasterskie 21 kwietnia

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

Wprowadzenie do liturgii:

Chrystus zmartwychwstał. Świętujemy dziś z całym Kościołem tę radosną prawdę. Życie zwyciężyło tam, gdzie śmierć wbiła swój sztandar. Wielkanoc to święto nadziei. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Chrystusa oświeci nasze życie i pomaga nam w codziennych zmaganiach.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

*******************

1. Zapraszamy dziś na nieszpory wielkanocne, które kończą Triduum Paschalne.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Oktawę Wielkanocną oraz okres 50 dni wielkanocnej radości do Zesłania Ducha Świętego. Przeżywamy ten liturgiczny czas jako jeden wielki świąteczny dzień. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa.

3. We wtorek odbędzie się kolejna katecheza dorosłych z cyklu „Filary wiary”. Temat: „Wierzę w Kościół”. Początek o godz. 18.30 w kościele.

4. Dzień otwarty Przedszkola „Tęcza” prowadzonego przez Siostry Szkolne de Notre Dame na terenie naszej parafii odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz. 16.00.

5. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w piątek 26 kwietnia od 9.00 do 13.00 na placu za salkami. Dochód z akcji wspomoże zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez siostry orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” w Kamerunie prowadzoną przez siostry pallotynki.

6. W sobotę w naszej parafii odbędzie się konwent wielkanocny, czyli braterskie spotkanie księży naszego dekanatu. Zapraszamy wiernych do udziału we Mszy świętej w sobotę o godz.11.00.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Kolekta przeznaczona będzie na Caritas naszej archidiecezji. Po południu zapraszamy do przeżycia trzech kwadransów refleksyjnego skupienia nad słowem o Bożym Miłosierdziu – przy muzyce organowej, śpiewie i wspólnej modlitwie. Medytacje Muzyczne o Bożym Miłosierdziu „PROŚCIE PANA ŻNIWA” rozpoczną się o godzinie 17.15. Poprowadzi je pani Bogumiła-Faustyna Dunikowska, organistka z Cieszyna pochodząca z naszej parafii.

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. reportaż Barbary Gruszki-Zych z Jerozolimy.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych łask Chrystusa Zmartwychwstałego.

Ogłoszenia bieżące

brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl