Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9 czerwca

Ogłoszenia duszpasterskie 16 czerwca
Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy

Wprowadzenie do liturgii:
Uroczystość dzisiejsza przypomina nam prawdę o Bogu, który jest miłością Ojca, Syna i Ducha Świętego. Każdy z nas jest zaproszony do udziału w tej miłości, do wspólnoty z Bogiem Trójjedynym. Oddajmy dziś chwałę Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Niech nasze życie będzie świadectwem, że Bóg jest miłością. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

*******************

1. Dziś po Mszy będzie można nabyć książki p. Wandy Półtawskiej. Nasz gość powie kilka słów na ten temat.

2. W minioną środę 42 młode osoby otrzymały sakrament bierzmowania. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Tomaszowi Klikowiczowi za całoroczny trud przygotowania.

3. Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Od poniedziałku do środy po Mszy wieczornej odmawiać będziemy litanię do Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Dzieci ze szkoły nr 11 zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną do naszego kościoła we wtorek o godz. 10.00. Uczniowie ze szkoły nr 65 mają Mszę dziękczynną w środę o godz. 8.00 w kościele p.w. Jutrzenki Wolności przy ul. Gawronów.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo naszej wiary. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji, która odbędzie się na Ptasim Osiedlu. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godzinie 9.00 na placu przed Szkołą Podstawową nr 65. Po niej około 10.00 wyruszy procesja ulicami Kukułek, Dzięciołów i Czyżyków. Na zakończenie procesji na placu przed szkołą odprawimy Mszę świętą recytowaną (około godziny 11). Zachęcamy do udekorowania okien na trasie procesji. Przed kościołem można nabyć emblematy eucharystyczne. Prosimy też o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Msze święte w kościele odbędą się o godzinie: 7.30, 12.00 oraz 18.00.

6. Serdecznie zapraszamy dzieci komunijne, wczesnokomunijne i te, które miały rocznicę komunii, do udziału w procesji w strojach komunijnych i sypaniu kwiatków. Nie będzie jednego kosza, trzeba mieć swój koszyk na płatki.

7. Od piątku przez dni oktawy po wieczornej Mszy świętej odprawiać będziemy nabożeństwo z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

8. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

9. Informujemy (z bólem serca), że ks. Łukasz Walaszek, który przez 5 lat był rezydentem w naszej parafii i studiował pedagogikę (z dobrym skutkiem) kończy swój pobyt między nami i został skierowany do innych obowiązków w Wiedniu. Za jego pracę w naszej parafii podziękujemy mu we wrześniu.

10. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o ciemnej stronie Internetu. Jest też wakacyjny numer Małego Gościa z dodatkiem: to silikonowa opaska na rękę z napisem: „niebo tak”.

Ogłoszenia bieżące

brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl