Książka o Józefie

Już do nabycia!

2021-03-20

Kochanie Parafianie

Miło mi powiadomić, że jest już książka "Zrób jak Józef. Rekolekcje" mojego autorstwa. Można nabyć w zakrystii za 15 złotych. Na zachętę fragmencik wstępu:

To niezwykłe, że choć Ewangelie nie podają zbyt wielu informacji o św. Józefie, jego postać jest odkrywana wciąż na nowo przez kolejne pokolenia chrześcijan. Może fascynować jego wiara, miłość do Maryi, ojcostwo. Odegrał niezwykłą rolę w historii zbawienia, ale sam pozostał w cieniu. Tradycja Kościoła wydobywa go z tego cienia odkrywając w nim patrona rodzin, ojców, ludzi pracy, modlitwy kontemplacyjnej, wreszcie patrona dobrej śmierci. W niełatwym dla Kościoła czasie, który przeżywamy, w czasach zamętu, destabilizacji, utraty wszelkich pewników można w Nim odkrywać bezcenne pokłady spokoju, pokory, wierności, zwykłego dobra. Józef to solidna firma. Można na nim się oprzeć. Jego duchowe ojcostwo promieniuje na Kościół. Jak mówi jedna z pieśni: „Szczęśliwy, kto sobie patrona Józefa ma za opiekuna; niechaj się niczego nie boi, bo Święty Józef przy nim stoi, nie zginie”. Święta prawda!

Z życia parafii