Święto ministrantów

We wspomnienie św. Tarsycjusza do grona ministrantów włączono jednego kandydata, a trzech ministrantów ustanowiono lektorami.

2019-11-23

W czwartek 21 listopada podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 nasi ministranci celebrowali dzień swojego patrona - św. Tarsycjusza. Jeden z nich, Jacek Nowakowski, otrzymał kołnierz i po czasie kandydatury został włączony do grona ministrantów ołtarza. Z kolei trzech ministrantów zostało zamianowanych lektorami. Są to Jonasz Kachel, Mateusz Jurek i Paweł Andrzejczak. W kazaniu ksiądz proboszcz dziękował ministrantom za służbę i prosił, aby byli gorliwi. Cytując papieża Benedykta XVI stwierdził: "Jesteście bardzo blisko Jezusa w Eucharystii i to jest największym znakiem Jego przyjaźni do każdego z nas. Nie przyzwyczajajcie się od tego daru, aby nie stał się rodzajem nawyku i rutyny, ale codziennie na nowo odkrywajcie, że dzieje się coś wielkiego, że żywy Bóg jest pośród nas i że możecie być blisko Niego".  Po Mszy św. odbyła się radosna agapa razem z rodzicami. Mamy upiekły świetne ciasto!

Z życia parafii