Wczesna Komunia - gorąco polecam

Szóstka wspaniałych

2020-06-08

Pierwsza Komunia Święta należy do najpiękniejszych przeżyć dla dziecka i dla całej rodziny. Nasza myśl i nasza uwaga kieruje się ku Niemu. Ksiądz ukazując konsekrowaną Hostię, mówi: „Ciało Chrystusa”, wskazuje na Tego, który przychodzi w znaku chleba.

W naszej parafii zebrała się grupka sześciorga dzieci, które chciały otworzyć swoje małe serduszka dla Jezusa Eucharystycznego: Ignacy, Jerzy, Basia, Zosia, Ala, Ada. Nasze przygotowania rozpoczęły się we wrześniu, katecheza odbywała się raz w tygodniu na terenie Przedszkola Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Warzywnej. A potem, gdy nie mogliśmy się spotykać, ruszyły spotkania on-line. Dziękuję p. Adamowi, nauczycielowi ze Szkoły Podstawowej nr  11, który czuwał nad stroną techniczną katechez on-line, modlił się z nami i wspierał dzieci.

Już od pierwszej lekcji zorientowałam się, że nasze dzieci mają dobrą wiedzę, świetne wyczucie, potrafią z łatwością odróżnić dobro od zła. Dzieci często zasypywały mnie pytaniami – nie na każde udało mi się odpowiedzieć. Były też takie katechezy, które dzieci same prowadziły, katechizowały katechetę i siebie wzajemnie a może też i rodziców. Najpiękniejsze momenty to takie, kiedy dzieci wyrażały pragnienie spotkania się z Panem Jezusem. Dzieci rozumiały, że to nie opłatek, ale żywy Jezus. Choć dziecięce emocje czasami brały górę w czasie przeżywania Eucharystii uświadamiałam sobie, że jest to proces, nawzajem wychowujemy się do przeżywania Eucharystii. Comiesięczna msza święta w parafii z udziałem dzieci bardzo scaliła naszą grupę. Dzieci rozumieją dużo więcej niż nam się wydaje, ich serca są nieskazitelne, ich ufność jest nieograniczona, a tęsknota i chęć przyjęcia Pana Jezusa do serca powinna być wzorem dla niejednego dorosłego wiernego.   Teraz rozpoczynamy wielką „przygodę”- otwieramy się na łaski wypływające z wcześniejszego przyjmowania Jezusa do serca. Jestem wdzięczna Bogu, że poprowadził nas przez to doświadczenie i z serca polecam, zastanawiającym się rodzicom Wczesną Komunię Świętą!

S. Daniela Sporysz, SSND

Z życia parafii