Przygotowania do Pierwszej Komunii

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej 2023/2024

Drodzy Rodzice trzecioklasistów!

Za nami pierwsze spotkanie organizacyjne. Jeśli ktoś z rodziców nie zgłosił jeszcze swojego dziecka, prosimy to zrobić jak najprędzej.

Najbliższe spotkanie dla rodziców - 18 października o godz. 18.30. Prosimy przynieść na to spotkanie metrykę chrztu lub ksero pamiątki chrztu dziecka.

Poniżej harmonogram przygotowań:

Nabożeństwa i spotkania z udziałem rodziców i dzieci:

Udział dzieci i rodziców we mszy św. niedzielnej to najważniejszy element przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy do udziału we Mszy w każdą niedzielę godz. 10.30. Zasadniczo w pierwszą i trzecią niedzielę każdego miesiąca Msza o 10.30 będzie Msza św. z kazaniem dla dzieci i modlitwą za dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii.

Msza z kazaniem dla dzieci i poświęcenie różańców

15 października Msza z kazaniem dla dzieci

24 października: pobieranie miary do strojów od godz. 17.30 chłopcy, od godz. 18.00 dziewczynki  (100 zł zaliczki)

5 i 19 listopada Msze św. z kazaniem dla dzieci

3 grudnia Msza z kazaniem dla dzieci i poświęcenie medalików

17 grudnia Msza z kazaniem dla dzieci

7 stycznia Msza z kazaniem dla dzieci

21 stycznia Msza św. z kazaniem dla dzieci

11 lutego Msza z kazaniem dla dzieci i poświęcenie świec

3 marca Msza z kazaniem dla dzieci i poświęcenie skarbczyków

24 marca Niedziela Palmowa Msza św. z poświęceniem palm

Pierwsza spowiedź – sobota 13 kwietnia o godz. 9.00

Dwie próby przed Komunią – w tygodniu przed Komunią (daty podamy później)

Pierwsza Komunia święta dla dzieci z SP11 i SP65 – sobota 11 maja

Zależnie od liczby dzieci – jedna grupa o 10.30 i druga grupa o 12.30

Wczesna Komunia święta – niedziela 12 maja o 12.00

Biały tydzień od niedzieli po pierwszej Komunii: nabożeństwo majowe o 17.30 i Msza św. o 18.00. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych.

Pielgrzymka dziękczynna dzieci i rodziców – sobota 18 maja

Udział w procesji Bożego Ciała (w strojach komunijnych) – 30 maja

Cztery spotkania formacyjne (tylko dla rodziców!) o godz. 18.30 w kościele. Terminy:  18.10 (środa) / 22.11 (środa) / 24.01 (środa)  / 20.03 (środa)

Drodzy Rodzice! Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowy czas dla całej rodziny. To szansa odnowienia więzi z Panem Bogiem i z Kościołem. To także okazja do „renowacji” relacji małżeńskiej. Nawet najlepszy duszpasterz czy katechetka, niewiele zdziała bez Waszej pomocy, Waszej modlitwy i Waszej wiary. Wy jesteście najważniejszymi bohaterami i autorytetami dla swoich dzieci, także w kwestiach religii. Jesteście po prostu niezastąpieni! Chcemy Wam pomóc w tym, by Wasze dziecko przeżyło dobrze Pierwszą Spowiedź oraz uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Oczywiście to jest zaledwie początek. Chodzi ostatecznie o odkrycie wartości wiary i  życia w przyjaźni z Bogiem w codzienności. Zróbcie wszystko, co możecie, aby budować w sercach dzieci piękny obraz Boga i zaufanie do Kościoła – jako nauczyciela wiary. Zawalczmy wspólnie o wiarę dzieci, o ich dobro.

Duszpasterze i katechetki

Boże Ciało 2023

Dziękujemy!

Kochani Parafianie!

Z serca dziękuję wszystkim za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za wszelką pomoc przy stawianiu ołtarzy, dekorowaniu, kwiatach, baldachimie...  Wszystko ad maiorem Dei gloriam!

Ks. Tomasz Jaklewicz

Wasz proboszcz

Nabożeństwa majowe

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.

Życzenia świąteczne

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

Kochani Parafianie i Czytelnicy! Drodzy Goście!

Od ponad dwudziestu wieków ciągle na nowo przeżywamy tę historię: Jezus został zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstał. Ta prawda zmienia radykalnie nasze spojrzenie na życie i na śmierć. Przynosi wielką nadzieję. Daje siłę do dźwigania ciężaru życia, który nazywamy naszym krzyżem.

Jezus zmartwychwstał, abyśmy i my zmartwychwstali. Kiedyś z naszych grobów, a dzisiaj z naszych grzechów, niewiary, rozpaczy. Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość. Wszyscy mamy swoje ciemności, upadki i wreszcie swoją śmierć, ale Zmartwychwstały Pan wyciąga nas z tej doliny śmierci i prowadzi ku życiu. Pięknie to widać na naszej nowej ikonie, która została poświęcona w Niedzielę Palmową. Jezus pociąga ku górze Adama, czyli każdego z nas.

Niech umacnia nas widok grobu, który już na zawsze pozostanie pusty. Strzeżmy wiary jako bezcennego skarbu otrzymanego od Boga. Uczmy się dzielenia tą wiarą z innymi. Pokazujmy naszym codziennym życiem, że grzech i śmierć zostały pokonane, że zwycięstwo należy do Życia i Miłości, mimo iż śmierć i nienawiść szczerzą zęby. Niech światłość Wielkanocnego Poranka rozświetla nasze serca. Pamiętajmy o słowach, którymi Jezus pożegnał się ze swoimi uczniami: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata!”. Doświadczajmy zatem Jego obecności, cieszmy się i radujmy! Alleluja!

Z darem modlitwy

Ks. Proboszcz Tomasz Jaklewicz