Katecheza dorosłych - wtorek 22 lutego 2022 godz. 18.30 Bolesna prawda o grzechu

Zapraszamy na kolejną katechezę dorosłych.  Temat trudny, bolesny, ale ważny i dotyczący nas wszystkich - nasza grzeszność. Poszukamy odpowiedzi na pytania: Czym jest grzech? Czym różni się grezch powszedni od grzechu śiertelnego? I jaka jest odpowiedź Boga na grzech człowieka?

ZAPRASZAM ks. Tomasz Jaklewicz

Śpiewamy Jezusowi i Maryi - Konkurs kolęd i pastorałek

W drugim konkursie kolęd i pastorałek pt. „Śpiewamy Jezusowi i Maryi” wzieło udział 16 wykonawców, którzy w sumie wykonali 10 utworów. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom w trzech kategoraich wiekowych:

1. od 1 do 9 roku życia - Jerzy i Ignacy
  2. od 10 do 16 roku życia - Julia i Asia
  3. od 17 roku życia lub rodzinnie - Michał, Dorota, Edyta, Kasia.

Niezwykły koncert w naszej parafii

Uczta dla ducha

W niedzielę 5 grudnia w naszej świątyni odbył się koncert dedykowany naszemu parafianinowi Wojciechowi Kilarowi. Wystąpił Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak. Wysłuchaliśmy utworów sakralnych Wojciecha Kilara i Mikołaja Góreckiego. To była prawdziwa uczta dla ducha. Można śmiało powiedzieć, że to nie był koncert, ale adwentowa medytacja unosząca nas w stronę sacrum. Piękno ludzkich głosów, piękno tekstów, muzyki kierowało serce w stronę nieba. Dziękujemy Artystom, Miastu Katowice oraz inspiratorce cyklu koncertów „Mieszkańcy dla Kilara” naszej Parafiance Pani Iwonie Ponikło!

Program koncertu

Koncert dedykowany KIlarowi

Wyjątkowy koncert

Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na koncert dedykowany Naszemu Parafianinowi Wojciechowi Kilarowi. W tym roku 29 grudnia minie  już 8. rocznica śmierci tego wybitnego kompozytora. Wystąpi Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. W programie utwory Wojciecha Kilara i Mikołaja Góreckiego. Niedziela 5 grudnia o godz. 19.00. Będzie to drugi koncert z cyklu „Mieszkańcy dla Kilara”. Wstęp wolny.

Mieszkańcy dla Kilara - plakat