w Katowicach Brynowie

Wiadomości z życia parafii

Rekolekcje szkolne

Rekolekcje o pokoju

W naszym kościele odbyły się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11. Prowadził je dobrze nam znany ks. Łukasz Walaszek. Tematem był pokój. W ramach zajęć w szkole uczniowie wykonywali plakat na temat pokoju. Powyżej niektóre prace. Ks. Tomasz Klikowicz przeprowadził rekolekcje dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 65 w kościele Jutrzenki Wolności.

Bp Grzegorz Olszowski wybierzmował 31 młodych osób

Ksiądz biskup Grzegorz Olszowski udzielił sakramentu bierzmowania 31 młodym parafianom. Stało się to w czwartek 7 kwietnia o godz. 18.00 w naszym kościele. Naszej wybierzmowanej młodzieży życzymy wierności Bogu i ciągłego odkrywania piękna naszej wiary. Trwajcie w Chrystusie, a Duch Święty niech was prowadzi i wskazuje drogę do celu!

Spotkanie dla uchodźców z Ukrainy - Niedziela Palmowa 10 kwietnia 19.00

Wśród nas nie brakuje gości z UKrainy. Wielu z nas zapewnia im dach nad głową i pomoc materilana. Planujemy spotkanie dla uchodźców z Ukrainy mieszkających na terenia naszej parafii i w okolicy. Spotkanie odbędzie się w naszych salkach w Niedzielę Palmową 10 kwietnia o 19.00. Jeśli ktoś gości u siebie Ukraińców, to przekażcie im zaproszenie. Chodzi o to, aby się mogli spotkać w swoim gronie, przekazać ważne informacje, wymienić się doświadczeniami.

Od poniedziałku można przynieść do zakrystii jakieś trwałe produkty żywnościowe lub środki higieny. Podczas tego spotkania nasi goście będą mogli z tych darów skorzystać. Jeśli ktoś ma jakąś ofertę pracy to jest to bardzo mile widziane. Przydałby się też jakiś kurs polskiego. Przypomnę, że w klubie przy szkole nr 65 działa punkt informacyjny dla Ukraińców (od 16.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku, telefon dyzurny 511-570-716).

Akt Zawierzenia 25 marca godzina 17.00 w kosciele

Figura Matki Bożej Fatimskiej po pandemicznej przerwie znów wyruszy w  podróż dookoła świata – RadioMaryja.pl

Dzisiaj o 17.00 w jedności z Ojcem świętym odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie odprawimy Drogę Krzyżową. Po niej o godz. 18.00 będzie Eucharystia w intencji pokoju i w intencji obrony życia nienarodzonych. Po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Modlitwę będą częściowo prowadzić członkowie wspólnoty rodzin „Obdarowani”. Zakończenie adoracji o godz. 21.00 błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach, siedziba: Katowice-Brynów, ul Przyklinga 12.