Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi
w Katowicach Brynowie

Parafialna strona demonstracyjna w Katowicach

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja na żywo

Dołącz do nas

Gazetka parafialna

Nasza gazetka

Wiadomości z życia parafii

ZAPISY NA KOLĘDĘ 2023/2024

Po konsultacjach z Parafialną Radą Duszpasterską zdecydowaliśmy, że kolęda będzie miała inną formę niż w poprzednich latach. Odwiedzimy tych parafian, którzy życzą sobie takiej wizyty. Już od dziś do 17 grudnia można zapisać się na kolędę. Można to uczynić poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej albo przez wypełnienie zgłoszenia pobranego z kościoła i przyniesienie do zakrystii albo telefonicznie. Na podstawie zgłoszeń opracujemy plan odwiedzin według ulic, który podamy do wiadomości 24 grudnia. Nie będzie kolędy w Adwencie. Rozpoczniemy dopiero po świętach Bożego Narodzenia.

 

 

Nasza parafia otrzyma relikwie św. Jana Pawła II

Relikwie św. Jana Pawła II

 

W naszym prezbiterium mamy już obraz św. Jana Pawła II. Niebawem będziemy mieli także relikwie świętego Karola Wojtyły. Przywiezie je nam abp Mieczysław Mokrzycki, łaciński metropolita Lwowa, który był osobistym sekretarzem papieża w ostatnich latach pontyfikatu. Już dziś zarezerwujcie proszę czas w sobotę 14 października o godz. 18.00, w przededniu Dnia Papieskiego. Arcybiskup przekaże nam wtedy relikwie, odprawi Eucharystię i wygłosi słowo Boże. Będzie także można nabyć jego książki o Janie Pawle, dzięki czemu wesprzemy seminarium duchowne we Lwowie.

Od czwartku rozpoczniemy nowennę w ramach nabożeństw różańcowych. Zachęcam Was także serdecznie do osobistej modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Ze swej strony zapowiadam, że tegoroczny cykl katechez poświęcimy najważniejszym dokumentom nauczania JP2 poczynając od wtorku 10 września. W czasach obecnego zamętu warto, by świętość i głębia nauczania Jana Pawła II zajaśniały nam z nową siłą.

 

Ks. Tomasz Jaklewicz

Przygotowania do Pierwszej Komunii

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej 2023/2024

 

Drodzy Rodzice trzecioklasistów!

 

Za nami pierwsze spotkanie organizacyjne. Jeśli ktoś z rodziców nie zgłosił jeszcze swojego dziecka, prosimy to zrobić jak najprędzej.

Najbliższe spotkanie dla rodziców - 18 października o godz. 18.30. Prosimy przynieść na to spotkanie metrykę chrztu lub ksero pamiątki chrztu dziecka.

Poniżej harmonogram przygotowań:

 

Nabożeństwa i spotkania z udziałem rodziców i dzieci: 

 

Udział dzieci i rodziców we mszy św. niedzielnej to najważniejszy element przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy do udziału we Mszy w każdą niedzielę godz. 10.30. Zasadniczo w pierwszą i trzecią niedzielę każdego miesiąca Msza o 10.30 będzie Msza św. z kazaniem dla dzieci i modlitwą za dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii.


1 października
Msza z kazaniem dla dzieci i poświęcenie różańców

15 października Msza z kazaniem dla dzieci

24 października: pobieranie miary do strojów od godz. 17.30 chłopcy, od godz. 18.00 dziewczynki  (100 zł zaliczki)

5 i 19 listopada Msze św. z kazaniem dla dzieci

3 grudnia Msza z kazaniem dla dzieci i poświęcenie medalików

17 grudnia Msza z kazaniem dla dzieci

7 stycznia Msza z kazaniem dla dzieci 

21 stycznia Msza św. z kazaniem dla dzieci

11 lutego Msza z kazaniem dla dzieci i poświęcenie świec

3 marca Msza z kazaniem dla dzieci i poświęcenie skarbczyków

24 marca Niedziela Palmowa Msza św. z poświęceniem palm 

 

Pierwsza spowiedź – sobota 13 kwietnia o godz. 9.00  

 

Dwie próby przed Komunią – w tygodniu przed Komunią (daty podamy później)

 

Pierwsza Komunia święta dla dzieci z SP11 i SP65 – sobota 11 maja  

Zależnie od liczby dzieci – jedna grupa o 10.30 i druga grupa o 12.30

 

Wczesna Komunia święta – niedziela 12 maja o 12.00

 

Biały tydzień od niedzieli po pierwszej Komunii: nabożeństwo majowe o 17.30 i Msza św. o 18.00. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych.

Pielgrzymka dziękczynna dzieci i rodziców – sobota 18 maja   

Udział w procesji Bożego Ciała (w strojach komunijnych) – 30 maja

 

Cztery spotkania formacyjne (tylko dla rodziców!) o godz. 18.30 w kościele. Terminy:  18.10 (środa) / 22.11 (środa) / 24.01 (środa)  / 20.03 (środa)

 

 

 Drodzy Rodzice! Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowy czas dla całej rodziny. To szansa odnowienia więzi z Panem Bogiem i z Kościołem. To także okazja do „renowacji” relacji małżeńskiej. Nawet najlepszy duszpasterz czy katechetka, niewiele zdziała bez Waszej pomocy, Waszej modlitwy i Waszej wiary. Wy jesteście najważniejszymi bohaterami i autorytetami dla swoich dzieci, także w kwestiach religii. Jesteście po prostu niezastąpieni! Chcemy Wam pomóc w tym, by Wasze dziecko przeżyło dobrze Pierwszą Spowiedź oraz uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Oczywiście to jest zaledwie początek. Chodzi ostatecznie o odkrycie wartości wiary i  życia w przyjaźni z Bogiem w codzienności. Zróbcie wszystko, co możecie, aby budować w sercach dzieci piękny obraz Boga i zaufanie do Kościoła – jako nauczyciela wiary. Zawalczmy wspólnie o wiarę dzieci, o ich dobro.

 

Duszpasterze i katechetki

 

Boże Ciało 2023


Dziękujemy!

 

Kochani Parafianie!

Z serca dziękuję wszystkim za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za wszelką pomoc przy stawianiu ołtarzy, dekorowaniu, kwiatach, baldachimie...  Wszystko ad maiorem Dei gloriam!

Ks. Tomasz Jaklewicz

Wasz proboszcz

 

 

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Liturgia

Linki

Facebook
Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach, siedziba: Katowice-Brynów, ul Przyklinga 12.