w Katowicach Brynowie

Wiadomości z życia parafii

Idziemy do kina w czwartek o 17.45 kino w Libero

Parafialne wyjście do kina

Zapraszamy serdecznie na film. Tym razem do kina. Chodzi o film pt. „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. To nakręcony z rozmachem fabularny film francuski opowiadający o katolikach, mieszkańcach Wandei, którzy w okresie barbarzyńskich rządów rewolucji francuskiej wystąpili w obronie wiary, Kościoła i króla. Wszyscy uczyliśmy się na historii o zburzeniu Bastylii, w którym siedziało czterech rzezimieszków. To wymownie ironiczny symbol wyzwolenia przyniesionego przez rewolucję. Mało kto słyszał o tym, jak kilka lat później rewolucyjna armia pacyfikowała katolików Wandei. Historycy mówią, że było to pierwsze w dziejach ludobójstwo na taką skalę. Wiernych zatapiano masowo na rzecznych barkach. Niewątpliwie siły postępu mają nadal ten sam cel – zniszczenia Kościoła, który „psuje zabawę” głosząc prawdę o Bogu i człowieku. Tym bardziej warto dziś sięgnąć po historię bohaterskich obrońców Kościoła, którzy przelali krew, nie ulegając kłamliwej obietnicy rewolucyjnego wyzwolenia.

Zamówiliśmy seans specjalnie dla nas. Odbędzie się on w czwartek 18 stycznia o 17.45 w kinie Helios w galerii „LIBERO”. Bilety w cenie 15 zł w kasie. Trzeba zgłosić, że chodzi o seans dla grupy i przyjść nieco wcześniej, bo seans jest wyświetlany bez reklam.

Koncert 20 grudnia sobota godzina 19.00

Zapraszamy na kolejny koncert bożonarodzeniowy.  Wystąpią uczniowie i nauczyciele - instrumentaliści i wokaliści - Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Wykonane zostaną utwory organowe i wokalno - instrumentalne, inspirowane Bożym Narodzeniem. Zabrzmi m. in. muzyka Dietericha Buxtehudego, Aleksandra Guilmanta, Juliana Gembalskiego i Władysława Żeleńskiego. Serdecznie zapraszamy. Sobota 20 grudnia 19.00 – kościół Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach Brynowie, ul. Nasypowa.

Zapraszamy na koncert kolęd niedziela 7 stycznia 2024 g. 19.00

Niezwykłe wydarzenie artystyczne w naszej parafii

„Kolędy serca” to autorski projekt wokalistki i autorki tekstów Małgorzaty Hutek oraz pianisty i kompozytora Karola Makowskiego. „Chcemy podzielić się z Państwem naszym spojrzeniem na ten piękny czas świąt Bożego Narodzenia” – mówią artyści. „Na program koncertu złożą się nasze kompozycje oraz tradycyjne kolędy polskie. W programie znajdą się również piękne kolędy tureckie. To owoc naszego pobytu i koncertów w tym kraju, na terenie którego rozwijało się chrześcijaństwo pierwszych wieków. Podczas koncertu pragniemy stworzyć ciepłą atmosferę, pełną miłości i piękna, razem przeżyć to co dla nas jest tak bliskie, choć tak dawno się to wydarzyło.”

Do koncertu Kolędy Serca Małgosia i Karol muzycy zaprosili wiolonczelistkę Dominikę Kierpiec- Kontny oraz Sławomira Bernego grającego na instrumentach perkusyjnych.

Do udziału zaproszone są także dzieci, które mogą wykonać trzy kolędy wspólnie z artystami. Chętne dzieci zapraszamy na próbę o 11.30 (po Mszy „dziecięcej”) do salki. Próba potrwa około godziny.

Z artystami współpracuje fundacja Aniołów Miłosierdzia, która wspiera hospicjum na Litwie.

Życzenia na Boże Narodzenie A.D. 2023

Kochani Parafianie!

W tym roku mija dokładnie 800 lat od momentu, gdy w kościele w Greccio św. Franciszek postawił po raz pierwszy stajenkę. Biedaczyna z Asyżu chciał, żeby ludzie łączyli to, co się dzieje na ołtarzu z tym, co się wydarzyło w Betlejem w noc Bożego Narodzenia. Franciszek uczył, że Jezus „uniża się co dzień jak wtedy, gdy z tronu królewskiego zstąpił do łona Dziewicy. Codziennie przychodzi do nas w pokornej postaci. Co dzień zstępuje z łona Ojca na ołtarz w rękach kapłana”.

Nasza skromna świątynia jest naszym Betlejem. Tu podczas Eucharystii Słowo staje się ciałem i zamieszkuje między nami. Naszą stajenką, w której Bóg się rodzi, jest także nasze życie, codzienność, troski i radości zwykłego dnia. Święta są po to, aby Bóg stał się nam bardziej bliski, abyśmy Go zobaczyli, adorowali, ucieszyli się Nim. Tego Wam, Kochani, za całego serca życzymy. Niech tegoroczne święta będą pięknym czasem dobrych spotkań, dobrych słów, dobrych wzruszeń, natchnień, niespodzianek. Zapomnijmy o tym, co nas na co dzień martwi. Boża Dziecina niech nam wleje w serca nadzieję i nam błogosławi!

Ks. Tomasz Jaklewicz

Ks. Tomasz Klikowicz

Ks. Marek Gancarczyk

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach, siedziba: Katowice-Brynów, ul Przyklinga 12.