Bierzmowanie

W pierwszy czwartek marca podczas Eucharystii o godzinie 18.00 grupa młodzieży z naszej parafii przyjęła bierzmowanie. Osiemnaście dziewcząt i czternastu chłopców otrzymało namaszczenie darem Ducha Świętego. Szafarzem był ks. bp Marek Szkudło. Dziękujemy rodzicom, świadkom, katechetom, a szczególnie ks. Tomaszowi Klikowiczowi za przygotowanie młodzieży do przyjęcia tego sakramentu. Młodzieży życzymy, by pozostali wierni Bogu i Kościołowi na przekór trendom dominującym w ich otoczeniu.

Rekolekcje Wielkopostne

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

26 lutego- 1 marca 2023

Wielki Post ze św. Janem (J 13-17)

Niedziela 26 lutego

Sobota 18.00 / Niedziela: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00

Msze z kazaniem rekolekcyjnym: J 13,1 Godzina, czas miłości do końca

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (ks. Tomasz Cyganik)

19.00 Konferencja rekolekcyjna dla wszystkich:

Temat: J 13,2 Serce Judasza (J 13,18.21.26.27.30)

Poniedziałek 27 lutego

7.30 Różaniec, okazja do spowiedzi

8.00 Msza z kazaniem rekolekcyjnym: J 13,3 Władza Boga (J 13,31-32)

17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

18.00 Msza z kazaniem rekolekcyjnym: J 13,3 Władza Boga (J 13,31-32)

19.00 Konferencja rekolekcyjna dla wszystkich.

Temat: J 13,4-5 Umywanie nóg

Wtorek 28 lutego

7.30 Różaniec, okazja do spowiedzi

8.00 Msza dla chorych i seniorów z udzielaniem sakramentu chorych.

Kazanie: J 13,33-38 Poznanie własnej niemocy

18.00 Msza z kazaniem rekolekcyjnym: J 13,6-11 Opór i oczyszczenie

19.00 Konferencja rekolekcyjna dla wszystkich.

Temat: J 13,12-14 Odnaleźć siebie

Środa 1 marca

8.00 Msza na zakończenie z kazaniem: J 13,21-26 Wsłuchany w Serce  Jezusa

18.00 Msza na zakończenie z kazaniem: J 13,21-26 Wsłuchany w Serce  Jezusa

Rekolekcje prowadzi ks. dr Jarosław Międzybrodzki

Pomóżmy ofiarom trzęsienia ziemi

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO

W SPRAWIE POMOCY OFIAROM TRZĘSIENIA ZIEMI W TURCJI I SYRII

Drodzy Diecezjalnie! Bracia i Siostry!

Kościół w Polsce jednoczy się dzisiaj na modlitwie w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, której towarzyszy niezbędna wobec rozmiarów tragedii pomoc finansowa. Proszę Was zatem, Bracia i Siostry, o otwartość serca i hojną ofiarność, którą można okazać poprzez indywidualne wpłaty na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej. Szczegółowe informacje w tej sprawie zostaną umieszczone na stronach internetowych i w mediach parafialnych.

Pomoc poszkodowanym będzie udzielana we współpracy z siostrzanymi organizacjami sieci Caritas. Zebrane środki zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb osób poszkodowanych, takich jak żywność, opieka medyczna, ciepłe i bezpieczne schronienie. W dalszej kolejności będziemy wspierali odbudowę i rewitalizację zniszczonych obszarów, a także lokalną ludność w jej bieżących potrzebach.

Za każdy dar serca i wrażliwość, którą rodzi chrześcijańskie miłosierdzie, składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać! W duchu wdzięczności i modlitewnej jedności podczas niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Wiktor Skworc

Metropolita Katowicki

Katowice, 09 lutego 2023 r.

Pieniądze na pomoc poszkodowanym można wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej w ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice;

nr rachunku 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062;

tytuł wpłaty: „Pomoc Turcji i Syrii”

lub poprzez system płatności elektronicznej na portalu katowickiej Caritas: https://dobrodaj.pl/ .

Koncert kolędowy Magdy Anioł

Koncert Magdy Anioł

To był piękny kolędowy wieczór w naszej świątyni. W Święto Trzech Króli gościliśmy trzech muzyków: Magdę Anioł (śpiew), Adama Szewczyka (gitara akustyczna) oraz Tomasza Kańtocha (gitara basowa). Publiczność dopisała. Magda śpiewała klasyczne kolędy w ciekawych aranżacjach oraz własne pastorałki i kolędy. Kto nie był, niech żałuje. Kto był, pewnie nie żałuje. Magdzie z zespołem pięknie dziękujemy!!!!