w Katowicach Brynowie

Nasza gazetka

Wiadomości z życia parafii

Módlmy się za zmarłych

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas modlitwy za zmarłych.

W naszym kościele: nabożeństwo za zmarłych odprawimy 1 listopada o godz. 17.15. Będziemy szczególnie polecali Bogu parafian zmarłych w minionym roku.  Mszę za zmarłych w minionym roku odprawimy o 1 listopada o godz. 12.00.

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada o godz. 8.00 odprawimy Mszę za zmarłych zalecanych.

Za zmarłych zalecanych będziemy modlili się przez cały tydzień począwszy od dnia zadusznego o 17.30. Wypominki można składać w zakrystii.

Bazylika w Panewnikach zaprasza w Uroczystość Wszystkich Świętych na godz. 15.00 na Nieszpory za zmarłych, po których wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odbędzie się nabożeństwo  za zmarłych.

Odpust za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w dzień zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła. A przez cały miesiąc listopad przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Rozróżnia się odpusty cząstkowe i zupełne (zależnie od tego, w jakim stopniu uwalniają nas od kary doczesnej). Odpusty te może zyskiwać każdy ochrzczony po spełnieniu odpowiednich warunków dla siebie lub ofiarowywać je za zmarłych.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy).
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna.
  • Przyjęcie Komunii świętej.
  • Odmówienie modlitwy (np. 'Ojcze nasz' i 'Zdrowaś Mario') w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane, m.in. na stronach KAI, z kalendarzem na dany miesiąc).
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem (nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za zmarłych)
  • Ewentualna spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione w ciągu kilku dni przed lub po wypełnieniu czynności, z którą związany jest odpust; między tymi elementami musi jednak istnieć związek.
  • Po jednej spowiedzi można uzyskać wiele odpustów zupełnych, natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża - tylko jeden odpust zupełny.
  • Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych (niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia - wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje).

Koncert w Brynowie w sobotę 23 pażdziernika o 19.00

Zapraszamy na koncert muzyki organowej pt. Śpiewać Bogu dzień po dniu.  Wystąpią uczniowie klasy organów Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Katowicach. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.00.

Koncert będzie poświęcony osobie Prymasa Stefana Wyszyńskiego, z okazji jego beatyfikacji. Ideą koncertu jest przybliżenie sylwetki Prymasa Tysiąclecia, ze szczególnym uwzględnieniem jego, mniej znanych szerszym kręgom, wypowiedzi dotyczących muzyki kościelnej a także podkreślenie jego zasług dla szerzenia kultu maryjnego w naszej ojczyźnie.

Katecheza dorosłych - wtorek 19 października 18.30 temat: 'Jak odróznić dobro od zła''

Dzisiaj kolejna katecheza dorosłych - kościół godzina 18.30. Kontynuujemy tematykę dotyczącą moralności. Dziś temat: Jak odróżnić dobro od zła. Czyli zastanowimy się nad tym, co decyduje o etycznej ocenie danego czynu. Zapraszam serdecznie. Będzie też transmijs on-line.

Dzień Papieski na Brynowie

Tegoroczny Dzień Papieski został uczczony w naszej parafii występem przedszkolaków z przedszkola Sióstr Szkolnych de Notre Dame z ulicy Warzywnej. Po Mszy św. o godz. 10.30, w której uczestniczyły przedszkolaki z rodzicami, zobaczyliśmy małego papieża i jego „owieczki” w akcji. Dziękujemy Siostrom, Rodzicom i małym aktorom za ten piękny akcent papieski. Tydzień wcześniej wolontariusze z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dzielili się świadectwem i zbierali datki na fundację. Zebraliśmy na ten cel 3850 zł. Bóg zapłać w imieniu młodzieży wspieranej przez Fundację.

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach, siedziba: Katowice-Brynów, ul Przyklinga 12.