Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odwołane

Drodzy Rodzice dzieci komunijnych!

Przepraszam najmocniej, ale spotkanie zaplanowane w naszym rocznym planie przygotowań

na środę 24 stycznia nie odbędzie się!

Mea culpa, czyli moja wina.

Spotkanie odbędzie się 21 lutego o 18.30.

Proszę o wyrozumiałość i zapraszam na spotkanie w tym nowym terminie!

skruszony proboszcz

Idziemy do kina w czwartek o 17.45 kino w Libero

Parafialne wyjście do kina

Zapraszamy serdecznie na film. Tym razem do kina. Chodzi o film pt. „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. To nakręcony z rozmachem fabularny film francuski opowiadający o katolikach, mieszkańcach Wandei, którzy w okresie barbarzyńskich rządów rewolucji francuskiej wystąpili w obronie wiary, Kościoła i króla. Wszyscy uczyliśmy się na historii o zburzeniu Bastylii, w którym siedziało czterech rzezimieszków. To wymownie ironiczny symbol wyzwolenia przyniesionego przez rewolucję. Mało kto słyszał o tym, jak kilka lat później rewolucyjna armia pacyfikowała katolików Wandei. Historycy mówią, że było to pierwsze w dziejach ludobójstwo na taką skalę. Wiernych zatapiano masowo na rzecznych barkach. Niewątpliwie siły postępu mają nadal ten sam cel – zniszczenia Kościoła, który „psuje zabawę” głosząc prawdę o Bogu i człowieku. Tym bardziej warto dziś sięgnąć po historię bohaterskich obrońców Kościoła, którzy przelali krew, nie ulegając kłamliwej obietnicy rewolucyjnego wyzwolenia.

Zamówiliśmy seans specjalnie dla nas. Odbędzie się on w czwartek 18 stycznia o 17.45 w kinie Helios w galerii „LIBERO”. Bilety w cenie 15 zł w kasie. Trzeba zgłosić, że chodzi o seans dla grupy i przyjść nieco wcześniej, bo seans jest wyświetlany bez reklam.

Koncert 20 grudnia sobota godzina 19.00

Zapraszamy na kolejny koncert bożonarodzeniowy.  Wystąpią uczniowie i nauczyciele - instrumentaliści i wokaliści - Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Wykonane zostaną utwory organowe i wokalno - instrumentalne, inspirowane Bożym Narodzeniem. Zabrzmi m. in. muzyka Dietericha Buxtehudego, Aleksandra Guilmanta, Juliana Gembalskiego i Władysława Żeleńskiego. Serdecznie zapraszamy. Sobota 20 grudnia 19.00 – kościół Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach Brynowie, ul. Nasypowa.

Zapraszamy na koncert kolęd niedziela 7 stycznia 2024 g. 19.00

Niezwykłe wydarzenie artystyczne w naszej parafii

„Kolędy serca” to autorski projekt wokalistki i autorki tekstów Małgorzaty Hutek oraz pianisty i kompozytora Karola Makowskiego. „Chcemy podzielić się z Państwem naszym spojrzeniem na ten piękny czas świąt Bożego Narodzenia” – mówią artyści. „Na program koncertu złożą się nasze kompozycje oraz tradycyjne kolędy polskie. W programie znajdą się również piękne kolędy tureckie. To owoc naszego pobytu i koncertów w tym kraju, na terenie którego rozwijało się chrześcijaństwo pierwszych wieków. Podczas koncertu pragniemy stworzyć ciepłą atmosferę, pełną miłości i piękna, razem przeżyć to co dla nas jest tak bliskie, choć tak dawno się to wydarzyło.”

Do koncertu Kolędy Serca Małgosia i Karol muzycy zaprosili wiolonczelistkę Dominikę Kierpiec- Kontny oraz Sławomira Bernego grającego na instrumentach perkusyjnych.

Do udziału zaproszone są także dzieci, które mogą wykonać trzy kolędy wspólnie z artystami. Chętne dzieci zapraszamy na próbę o 11.30 (po Mszy „dziecięcej”) do salki. Próba potrwa około godziny.

Z artystami współpracuje fundacja Aniołów Miłosierdzia, która wspiera hospicjum na Litwie.