Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi
w Katowicach Brynowie

Parafialna strona demonstracyjna w Katowicach

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja na żywo

Dołącz do nas

Gazetka parafialna

Nasza gazetka

Wiadomości z życia parafii

Światowy Dzień Ubogich - lista produktów

Zbiórka rzeczowa - lista produktów

 

13 listopada przeżywamy VI Światowy Dzień Ubogich. Dlatego w dniach 7 – 20 listopada br. w parafiach Archidiecezji Katowickiej odbędzie się zbiórka produktów na rzecz osób ubogich. Zebrane produkty zostaną spakowane przez wolontariuszy Caritas i jako paczki przekazane osobom potrzebującym. Dary można przynosić do zakrystii przed lub po nabożeńśtwach. Lista produktów na zbiórkę w parafiach 7-20 XI 2022 r. z okazji Światowego Dnia Ubogich:

 • dania gotowe o długim terminie (pulpety, gołąbki, fasolka)
 • kasza (różne rodzaje)
 • konserwy rybne /puszki mięsne/ pasztety
 • makaron, mąka
 • mleko w proszku
 • olej
 • orzechy / bakalie
 • owsianki instant / budynie / kisiele
 • paluszki / krakersy
 • pieczywo chrupkie
 • sól, cukier
 • zupy instant / sosy instant
 • batony, czekolady
 • herbata duże opakowanie w saszetkach
 • kawa sypana
 • chusteczki higieniczne i nawilżone
 • grzebień do włosów
 • krem ochronny do rąk i twarzy
 • kubki termiczne
 • maszynki do golenia
 • mydło w kostce
 • papier toaletowy       
 • pasta do zębów
 • pianka lub krem do golenia
 • plastry z opatrunkiem
 • płyny do mycia naczyń i podłóg oraz domestos
 • podpaski ( cienkie )
 • ręczniki papierowe
 • rękawiczki jednorazowe L, M, S
 • szampon (zapach neutralny)
 • szczoteczki do zębów        
 • świece
 • woda utleniona
 • zapalniczki
 • zapałki
 • żel pod prysznic (zapach neutralny)
 • tylko nowe (nie przyjmujemy używanych!): ręczniki kąpielowe, rękawiczki, czapki, skarpety, szaliki, męskie i damskie

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
PRZED ŚWIATOWYM DNIEM UBOGICH

 

Światowy Dzień Ubogich, który przypada w przyszłą niedzielę 13-go listopada, obchodzony będzie w tym roku pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić” (por. 2 Kor 8, 9).
Ojciec Święty Franciszek wskazuje w orędziu na ten dzień, że „bogactwem Jezusa jest Jego miłość, która nie zamyka się na nikogo i wszystkim wychodzi na spotkanie, szczególnie tym, którzy są usunięci na margines i pozbawieni tego, co konieczne”. Jesteśmy wezwani, aby naśladować ubóstwo Jezusa Chrystusa, dzieląc się tym, co mamy, zaczynając od najbardziej potrzebujących. W Światowy Dzień Ubogich chcemy otoczyć wszystkich ubogich troską i modlitwą. Niech ten dzień będzie okazją do zainteresowania się ubogimi w naszych parafiach i miejscowościach, do zorganizowania spotkań z nimi, udzielenia im pomocy duchowej i materialnej.
Chrześcijanie zawsze byli i są wrażliwi na potrzeby ubogich. Już w pierwszych wiekach z radością i poczuciem odpowiedzialności organizowano zbiórki, aby najbiedniejszym nie zabrakło tego, co konieczne do życia. Zbiórka w wymiarze rzeczowym będzie trwała od 7-20 listopada, zaś w wymiarze finansowym w Światowy Dzień Ubogich, czyli w przyszłą niedzielę.
W Światowy Dzień Ubogich chcemy okazać solidarność i przeciwdziałać wykluczeniu energetycznemu, przeprowadzając zbiórkę finansową przed naszymi kościołami. Po niedzielnych mszach św. 13-tego listopada członkowie parafialnych zespołów Caritas zbiorą ofiary na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym, brakiem prądu czy ogrzewania. Zebrane środki, przekazane do naszej diecezjalnej Caritas, posłużą wsparciu osób i placówek najbardziej dotkniętych kryzysem energetycznym i ekonomicznym. Ofiary można składać również poprzez nasz portal zbiórkowy o nazwie „Dobrodaj” lub bezpośrednio, wpłacając je na konto katowickiej Caritas.
Wszystkich Diecezjan zawierzam Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, patronce naszej archidiecezji, prosząc, by pomagała nam w dążeniu do solidarności z ubogimi oraz wypraszała wolność od przywiązania do dóbr materialnych i otwartość serc na potrzeby bliźnich.
Wszystkim Darczyńcom składam szczere podziękowanie i z serca błogosławię na czas, który przed nami, zwierzając go Bożej Opatrzności przez ręce Maryi, Królowej Pokoju.


† Wiktor Skworc
Arcybiskup
Metropolita Katowicki

 

 

23. Jesienno-Zimowe Koncerty w Brynowie

23. Jesienno-Zimowe Koncerty w Brynowie.

 

   W sobotę 12 listopada o godz. 19 w naszym kościele rozpoczną się tegoroczne 23. Jesienno-zimowe koncerty w Brynowie. Recital organowy wykona Tomasz Głuchowski z wrocławskiej Akademii Muzycznej. W programie usłyszymy dzieła przedbachowskie, centralnym punktem będzie wielkie preludium i fuga h-moll J.S. Bacha, a następnie nawiązujące do dawnego stylu dwa dzieła dwudziestowieczne. Kolejne koncerty, w niedzielę 13 listopada, odbędą się w sąsiednich kościołach Brynowa - o godz. 17 na Gawronów i o 19 u św. Rodziny. Serdecznie zapraszamy! Nasze organy Marcussena już od 23 lat dostarczają nam całą paletę muzycznych kolorów, w sam raz na jesienny sobotni wieczór.

 

Szczegóły dotyczące koncertu w sobotę 12 listopada:

 

Tomasz Głuchowski - absolwent kaliskich szkół średnich: Technikum Budowy Fortepianów oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. (klasa organów Kazimierza Madziały). W latach 1996–2004 studiował grę na organach (Klemens Johannes Kaminski) i klawesynie (Marta Czarny-Kaczmarska) we wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego (AMKL). Oprócz studiów i licznych kursów mistrzowskich istotny wpływ na jego osobowość artystyczną wywarły liczne wyjazdy naukowe do Holandii (2008–2010), gdzie kształcił się w zakresie gry na historycznych instrumentach klawiszowych pod okiem Petera van Dijka z Utrechtu. Po ukończeniu studiów doktoranckich we wrocławskiej Akademii (Andrzej Chorosiński, Magdalena Czajka) w maju 2011 roku uzyskał stopień doktora sztuki, a w listopadzie 2019 – stopień doktora habilitowanego (w Akademii Muzycznej im.  Ignacego Jana Padewskiego w Poznaniu). Jako absolwent Podyplomowych Studiów Monodii Liturgicznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie (2016–2018) rozwija również swoje zainteresowanie chorałem gregoriańskim.

 

Tytularny organista wrocławskiego kościoła Dominikanów (pw. św. Wojciecha). Adiunkt na macierzystej uczelni (Katedra Muzyki Kościelnej), nauczyciel dyplomowany klawesynu i organów we wrocławskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. Prowadzi także kursy improwizacji i interpretacji muzyki organowej w kraju i za granicą oraz wykłady z zakresu muzyki organowej, organologii i śpiewu gregoriańskiego. Konsultant Centrum Edukacji Artystycznej. Juror krajowych konkursów organowych i pianistycznych. Konsultant ds. projektów renowacji i rewitalizacji organów. Uznany specjalista w zakresie strojenia i temperacji historycznych.

 

Stały współpracownik NFM Filharmonii Wrocławskiej i innych zespołów Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Współzałożyciel i kierownik artystyczny wrocławskiego zespołu muzyki dawnej Ars Concordiae, członek Sanssouci – zespołu barokowego Filharmonii Opolskiej oraz Capelli Grisoviensis. Koncertuje jako solista (organista, klawesynista) i kameralista w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku kilkanaście płyt CD z muzyką organową i kameralną (realizacja basso continuo na klawesynie). 

 

Kurator organów oraz dyrektor programowy koncertów organowych w NFM, a także koordynator cyklu „Wieczory Czesławowe” w kościele Dominikanów we Wrocławiu. Dyrektor artystyczny Festiwalu „Lato Organowe w Krotoszyńskiej Bazylice”.

Ambasador Fundacji „inCanto”, członek stowarzyszeń: Verein zur Erforschung und Erhaltung schlesischer Orgeln e.V, Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej. 

Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi oraz przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową 'Zasłużony dla Kultury Polskiej'. Ponadto nagradzany jako pedagog akademicki (nagroda Rektora AMKL) oraz szkolnictwa muzycznego (dyplomy CEA, nagrody dyrektorskie).

 

Program 

 

 1. Buxtehude (1637-1707)

- Magnificat primi toni BuxWV 203

 

 1. Böhm (1661-1733)

- Partita 'Ach, wie nichtig, ach, wie flüchtig' 

 

 1. C. F. Fischer (1665-1746) 

- Passacaglia d-moll z Suity 'Urania' (Musicalischer Parnassus)

 

 1. S. Bach (1685-1750) 

- Preludium i fuga h-moll BWV 544

 

 1. Peeters (1903-1986)

- Aria op. 51

 

 1. Mathias (1934-1992)

- Recessional op. 96

Nowy Obraz Jana Pawła II

 

Nowy obraz św. Jana Pawła II

 

 

 

Za nami kolejny Dzień Papieski. Dla naszej parafii wyjątkowy, ponieważ w kościele pojawił się nowy wizerunek naszego świętego Rodaka. Jego autorką jest pani Zofia Rola-Wywioł. Przedstawia wizerunek papieża z ostatnich lat pontyfikatu, umęczonego posługą ponad ludzkie siły, skupionego, modlącego się, szukającego siły w Krzyżu Chrystusa. Jest jasnym punktem pośród ciemności naszych czasów. Można by ten obraz zatytułować „Pasterz wsparty o krzyż”. Obraz został poświęcony podczas Mszy świętej o godz.12.00. Była z nami p. Zofia wraz z mężem Stanisławem. Byli także „Obdarowani”. Na ołtarzu znalazły się relikwie św. Jana Pawła II, którymi potarty został obraz. Wizerunek zawisł potem w prezbiterium. Sterylność naszego prezbiterium została nieco zaburzona, ale ważne jest to, że obraz jest widoczny. Pierwotnie miał się znaleźć w kaplicy chrztu świętego, ale miejsce w prezbiterium jest chyba lepsze. Oby nasz Wielki Jan Paweł spoglądał na nas z nieba przez to „okienko” w prezbiterium i wypraszał nam łaski potrzebne w tych trudnych czasach.

ks. Tomasz Jaklewicz

 

 

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Liturgia

Linki

Facebook
Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach, siedziba: Katowice-Brynów, ul Przyklinga 12.