niedziele i święta:

7:30, 9:00, 10:30, 12.00, 18:00

dni powszednie:

Zaproszenie na katechezę dorosłych i film

Już we wtorek 8 października zaczynamy nowy cykl katechez o Janie Pawle II

Dzisiejszej niedzieli czytany jest w kościołach list polskich biskupów zapowiadający ogólnopolskie obchody XXIV Dnia Papieskiego. Niewątpliwie sprawa podtrzymywania pamięci o św. Janie Pawle II jest czymś ogromnie ważnym. Rosną kolejne pokolenia, które znają go już tylko z opowieści, z pomników, z filmów. Nie chodzi jednak tylko o zwykłą historyczną pamięć o być może największym Polaku w dziejach. Dziś chodzi o duszę naszego narodu. Chodzi o to, czy zostaniemy wierni naszej tożsamości zbudowanej na wierze w Chrystusa, czy zostaniemy wchłonięci jako naród przez dekadencką kulturę Europy, która odrzuciła wartości chrześcijańskie i karmi się różnymi chorymi ideologiami. Jan Paweł był Polakiem i Europejczykiem w wielkim stylu. Walczył jak lew w obronie wiary, rodziny, życia ludzkiego. Łączył w sobie ojcostwo i niezłomność w obronie prawdy. Lubię patrzeć na nasz obraz św. Jana Pawła II wspartego o krzyż. Cieszę się, że są z nami Jego relikwie. Nie możemy pozwolić, aby dar, jakim było jego życie, został zmarnowany. W najbliższy wtorek zapraszam na katechezę dorosłych. Będziemy kontynuować odkrywanie myśli papieża Polaka. Tym razem będzie o najważniejszej encyklice społecznej „Centesimus annus” – pisanej już po upadku muru berlińskiego. Papieska wizja ładu społecznego nie straciła nic na aktualności. Wręcz przeciwnie. Zapraszam do salki we wtorek o 18.30.

W środę 9 października zapraszamy na kolejny seans filmowy. Będzie to film 'Wywiad z Bogiem'. Początek o 18.45 w salce.

Odpust Parafialny ku czci Najświętszego Imienia Maryi

Odpust ku czci Imienia Maryi

Odpust Parafialny to imieniny naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, za naszą wspólnotę parafialną, która jest cząstką wielkiego Kościoła powszechnego. Tytuł naszego kościoła jest wyjątkowy. Nie chodzi o to, by się jakoś licytować, ale wciąż powtarzam, że nie spotkałem nigdzie – ani w czasie moich podróży, ani w lekturach – kościoła, który nosiłby tytuł podwójnego imienia Jezusa i Maryi. Możemy z całą pokorą i dumą twierdzić, że to jedyny kościół z takim wezwaniem na świecie. Jak ktoś znajdzie drugi taki, to zaraz tam jedziemy z pielgrzymką. Oddajemy dziś chwałę Imieniu Maryi. To ciekawe, że nie ma jednej interpretacji znaczenia tego imienia. Uczeni doliczyli się aż 60 wyjaśnień. Polski biblista Antoni Tronina dowodzi, że imię Maria(m) (w hebrajskim jest „m” na końcu) oznacza „wzniosła, wywyższona”, co odpowiadałoby słowom z hymnu Magnificat („wywyższył pokornych”). W każdym razie Maryja przedstawiona w naszym prezbiterium pociąga  nas w górę, ku niebu, ku Chrystusowi w chwale. Prośmy naszą Patronkę, by wypraszała nam łaskę pokornej wiary, która wywyższy nas na wysokość Boga.

Naszym kaznodzieją odpustowym jest ks. Arkadiusz Kinel, proboszcz parafii św. Andrzeja w Zabrzu. Suma o godz. 12.00. Zapraszamy

Spotkanie młodzieży

Halo parafianie! Młodzi pozdrawiają po pierwszym spotkaniu?.
✝️ Była Msza święta
? Była rozmowa o naszej grupie
?Były słodkości w znanej restauracji?.
? Zapraszamy na kolejne spotkanie 27.09 (piątek) o 18:00.
? Drodzy Parafianie, prosimy o modlitwę za młodzież.

Spotkanie młodzieży - zaproszenie

Zapraszamy Was drodzy Młodzi do wspaniałej przygody!

Pierwsze spotkanie po wakacjach odbędzie się 13.09 (piątek). Chcemy się spotkać razem z Wami i z Jezusem na Mszy św. o 18:00.  Po niej proponujemy Wam dalszą część w Salce pod probostwem. Pragniemy, aby był to czas, który przybliży Was do Boga i Kościoła. Nie będzie tu nikt Was oceniał ani sprawdzał obecności. Czekamy na Was, aby posłuchać Was i opowiedzieć Wam o Bogu w atmosferze radości, zaufania i wspólnej zabawy. Całość będzie trwała do godz. 20:00.