Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi
w Katowicach Brynowie

Parafialna strona demonstracyjna w Katowicach

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Transmisja na żywo

Dołącz do nas

Gazetka parafialna

Nasza gazetka

Wiadomości z życia parafii

Katecheza dorosłych - wtorek 25 stycznia 2022 godz. 18.30 Czym jest cnota nadziei?

 

Zapraszamy na kolejną katechezę dorosłych. Będzie poświęcona cnocie nadziei. Katechizm uczy:  'Cnota nadziei odpowiada dążeniu do szczęścia, złożonemu przez Boga w sercu każdego człowieka; podejmuje ona te oczekiwania, które inspirują działania ludzi; oczyszcza je, by ukierunkować je na Królestwo niebieskie; chroni przed zwątpieniem; podtrzymuje w każdym opuszczeniu; poszerza serce w oczekiwaniu szczęścia wiecznego. Żywa nadzieja chroni przed egoizmem i prowadzi do szczęścia miłości'. Postaramy się rozwinąć te 'suche' definicje i przełożyć na konkrety.

Śpiewamy Jezusowi i Maryi - Konkurs kolęd i pastorałek

 

 

W drugim konkursie kolęd i pastorałek pt. „Śpiewamy Jezusowi i Maryi” wzieło udział 16 wykonawców, którzy w sumie wykonali 10 utworów. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom w trzech kategoraich wiekowych:

  1. od 1 do 9 roku życia - Jerzy i Ignacy
  2. od 10 do 16 roku życia - Julia i Asia
  3. od 17 roku życia lub rodzinnie - Michał, Dorota, Edyta, Kasia.

Niezwykły koncert w naszej parafii

 

Uczta dla ducha

 

W niedzielę 5 grudnia w naszej świątyni odbył się koncert dedykowany naszemu parafianinowi Wojciechowi Kilarowi. Wystąpił Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak. Wysłuchaliśmy utworów sakralnych Wojciecha Kilara i Mikołaja Góreckiego. To była prawdziwa uczta dla ducha. Można śmiało powiedzieć, że to nie był koncert, ale adwentowa medytacja unosząca nas w stronę sacrum. Piękno ludzkich głosów, piękno tekstów, muzyki kierowało serce w stronę nieba. Dziękujemy Artystom, Miastu Katowice oraz inspiratorce cyklu koncertów „Mieszkańcy dla Kilara” naszej Parafiance Pani Iwonie Ponikło!

ks. Tomasz Jaklewicz

Program koncertu

Koncert dedykowany KIlarowi

Wyjątkowy koncert

 

Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na koncert dedykowany Naszemu Parafianinowi Wojciechowi Kilarowi. W tym roku 29 grudnia minie  już 8. rocznica śmierci tego wybitnego kompozytora. Wystąpi Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. W programie utwory Wojciecha Kilara i Mikołaja Góreckiego. Niedziela 5 grudnia o godz. 19.00. Będzie to drugi koncert z cyklu „Mieszkańcy dla Kilara”. Wstęp wolny.

 

Mieszkańcy dla Kilara - plakat

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Liturgia

Linki

Facebook
Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach, siedziba: Katowice-Brynów, ul Przyklinga 12.