Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi
w Katowicach Brynowie

Parafialna strona demonstracyjna w Katowicach

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Porządek nabożeństw

Transmisja na żywo

Dołącz do nas

Gazetka parafialna

Nasza gazetka

Wiadomości z życia parafii

Procesja Bożego Ciała 2024

W Uroczystość Bożego Ciała ulicami naszej parafii przeszła procesja. Dziękujemy wszystkim za wszelki trud związany z przygotowaniem procesji i za świadectwo wiary. Zapraszamy do udziału w wieczornych Mszach w dniach oktawy.

Parafialne pielgrzymowanie

Pielgrzymkowy czas

 

 

            Weekend 17-18 maja upłynął pod znakiem dwóch pielgrzymek parafialnych. Dwudziestu trzech pielgrzymów pod wodzą ks. Marka Gancarczyka udało się w piątek do Markowej – miejsca życia i śmierci błogosławionej rodziny Ulmów. Po drodze mieli w planach odwiedzenie jeszcze kilku miejsc związanych z historią Kościoła na Podkarpaciu. Natomiast w sobotę 18 maja dzieci pierwszokomunijne pielgrzymowały do Wadowic. W bazylice wadowickiej odprawiliśmy Mszę dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Św. Prosiliśmy św. Jana Pawła II o to, by nam pomagał w drodze do świętości. Potem były obowiązkowe kremówki. Następnie przeszliśmy do kościoła św. Piotra i tam odprawiliśmy majowe w pięknych ogrodach za kościołem. Przewodnikami byli ks. proboszcz i ks. wikary oraz siostra Daniela.

 

           

Pierwsza Komunia AD 2024

Komunia znaczy więź

W sobotę 11 maja na dwóch Mszach św. (10.30 i 12.30) Komunię przyjmuje 61 dzieci z klas trzecich. W niedzielę o 12.00 siedmioro wcześniaków będzie po raz pierwszy spożywać Ciało Pana. Mam nadzieję, że Pan Jezus zyska w naszej parafii sporą gromadkę małych przyjaciół. Ufam, że dzień Pierwszej Komunii św. wpisze się w ich serca jako piękne wydarzenie, które będzie miało swoją kontynuację. Przyjmując Komunię przyjmujemy KOGOŚ, a nie coś. Komunia oznacza jedność, bliską więź osób, które się kochają i chcą być razem. Oby zażyłość z Chrystusem trwała w ich życiu. Tego życzymy naszym młodym Parafianom!

Dziękuję serdecznie ich rodzicom i katechetom: siostrze Danieli oraz księdzu Tomkowi za trud wychowania w wierze. Dziś o wiele trudniej przekazywać jest wiarę niż dawniej. Wokół nas wieją wiatry przeciwne Bogu i Kościołowi, ale ducha nie tracimy. Eucharystia to sakrament Bożej obecności. On JEST blisko nas. My bywamy bliżej lub dalej, ale ważne jest to, abyśmy nie zwątpili, że ON JEST. I czeka na naszą obecność. Jest pokarmem, który czeka na głodnych Miłości i Prawdy.

ks. Tomasz Jaklewicz

 

Zmarł ks. Zbigniew Nidecki

Śp. ks. kan. Zbigniew Nidecki (1951-2024)

W piątek 26 kwietnia br. zmarł po ciężkim zawale serca ks. kanonik Zbigniew Nidecki, emerytowany proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Chlebowie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pochodził z naszej archidiecezji i na emeryturze przebywał w domu rodzinnym przy ul. Czyżyków na terenie naszej parafii. Urodził się 14 sierpnia 1951 roku w Hołdunowie, święcenia kapłańskie przyjął 18 maja 1980 roku.

Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 7 maja. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. biskupa z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w kościele pw. Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach-Brynowie. Pochowany zostanie po Mszy św. na cmentarzu przy ul Sienkiewicza w Katowicach.

Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Liturgia

Linki

Facebook
Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach, siedziba: Katowice-Brynów, ul Przyklinga 12.